artwork

TikTok, bilimsel videolar oluşturmak için Group Nine Media’ya ödeme yapacak

3 sene önce

0

TikTok, Z Kuşağı kitlesiyle arasını sıcak tutmaya devam ederken, evde sıkışıp kalan gençler için orijinal videolar oluşturması için Group Nine Media’nın bilim markası Seeker’a ödeme yapacak.

TikTok’un Seeker ile yaptığı anlaşma, pandeminin ortasında genç öğrenciler için eğitim içeriği ve kaynaklar üreten içerik oluşturucuları desteklemek için başlattığı 50 milyon dolarlık bir girişim olan platformun Yaratıcı Öğrenme Fonu’nun bir parçası.

Seeker’ın İçerik Sorumlusu Caroline Smith, ” uzaktan eğitimle oturarak fen dersinde öğrenemeyebilecekleri bilgi parçalarını tamamlamak istiyoruz,” dedi.

Diğer sosyal medya platformları, Snapchat Discover ve Facebook Watch gibi yayıncılarla benzer bir çalışma başlatmıştı.

Group Nine Media’nın bu videolardan ne kadar para kazanacağı belli değil. Bir şirket sözcüsü bunu yapmak için bir lisans ücreti aldıklarını kabul etse de, tam olarak ne kadar olduğunu söylemedi.

Sözcü, TikTok ortaklığının onlarıa”reklam fırsatları” yarattığını ekledi. Seeker’ın TikTok kanalı Walt Disney Motion Pictures ve Clorox da dahil olmak üzere marka için yeni reklamverenlerle anlaşmalar yapılmasına yardımcı oldu.

Grup sözcüsü, Seeker’ın TikTok’taki izleyicilerinin yıldan yıla % 125 artarak 90 milyon görüntülemeye ulaştığını gördü. Bunların 36 milyonu z kuşağı dedi.

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...