Tiger Beer ve KENZO sembollerini kurtarmak için birleşti

Kaplan sembolü Tiger Beer‘ın eşsiz kişiliğinin bir parçasıdır. Ayrıca son yedi yıldır Kenzo‘nun moda endüstrisinde yeniden canlanmasının da sembolü olmuştur. Vahşi kaplanların nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya. Dünyada yaklaşık 3890 tane kaldı. Tiger Beer ve KENZO da gerçek bir kaplanın korunmasına yardımcı olmak için bir araya geldi.

Tigers Alive Initiative‘in (WWF) lideri Michael Baltzer kampanya ile ilgili şu açıklamada bulundu, “Her gün popüler kültürde kullanılan kaplanlar görüyoruz – moda motiflerinde, premium ürünlerde ve reklam panolarında. Yine de, vahşi kaplanlar nesli tükenme tehlikesi altındalar. WWF, vahşi kaplanların nüfusunu ikiye katlamak için küresel bir çaba gösteriyor, ancak kaplanların alabilecekleri her yardıma ihtiyaçları var. Bu nedenle Tiger Beer ve KENZO ile bu güçlü ortaklığa sahip olmaktan dolayı memnunuz. Umarız vahşi kaplanlar için diğer markalarda da yeni bir eylem dalgası ve farkındalık yaratır.

Tiger Beer ve KENZO, WWF ile birlikte, nesli tükenmekte olan vahşi kaplanların korunma ihtiyacını desteklemek için Rare Stripes adlı bir koleksiyona imza attılar. KENZO’nun kreatif direktörleri Humberto Leon ve Carol Lim, koleksiyonun tasarlanması için Kamboçya, Malezya, Singapur ve ABD’den dört yeni sanatçı seçti. Her sanatçı, Bhutan’da WWF Yaban Hayatı Uzmanı Phurba Lendhup’un hikayesini anlatığı bir kaplanı tasarımında temsil edilmek üzere seçti. Koleksiyondaki her parça, tarandığında kaplanın hikayesini ortaya çıkaran bir kod da içeriyor.

Koleksiyon, 150’den fazla misafir ve medya mensupları için bir lansman etkinliğinde tanıtıldı. Seçkin Kenzo mağazalarından Ağustos ayı ortasından itibaren sınırlı sayıda üretilen sekiz benzersiz tasarım, vahşi kaplanların tükenmesinin yarattığı kötü huzuru daha da ileri götürmek amacıyla, geleneksel olarak avcılıkta kullanılan tuzak teli ile kaplanmış vestiyerlerde sergilendi. Global Organik Tekstil Standardı (GOTS) uyumlu organik pamuk kullanılarak yapılan koleksiyonun satışından elde edilen gelirin %100’ü, dünya vahşi kaplan nüfusunun iki katına çıkarılması için WWF’e gidecek.

Künye

Reklamveren KENZO, WWF, Tiger Beer
Ajans Marcel Sydney
ECD Wesley Hawes
Kreatif Direktör Grace O’Brien, Andrea Sarcullo, Chris Wilson, Roy Leibowitz
Tasarımcı Demian Hamann
Yönetici Yapımcı Holly Alexander
Prodüksiyon Şirketi Good Company
Yönetmen Scott Cudmore
Yapımcı Brian Welsh
Post Prodüksiyon Heckler
Editör Andrew Holmes
Ses Prodüksiyon Şirketi Squeak E Clean Productions

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.