artwork

Tiffany & Co sergi için Snap’in AR teknolojisini kullanıyor

2 yıl önce

0

Snap, lüks mücevher markasının Londra’daki Saatchi Gallery‘deki sergisine artırılmış gerçeklik katmak için Tiffany & Co ile ortaklık kurdu.

10 Haziran’dan 19 Ağustos’a kadar sürecek olan Vision & Virtuosity, Saatchi Galerisi’nin dışını elmaslarla kaplamak için Snap’in teknolojisini kullanıyor. Ayrıca ziyaretçilerin Beyoncé ve Lady Gaga dahil sadece dört kişinin taktığı 128.54 karatlık kolyesi de dahil olmak üzere Tiffany’nin ünlü eserlerinden bazılarını denemelerine izin veriyor.

Snap’in Lüks Başkanı Geoffrey Perez’e göre; bu ölçekte tam entegre bir aktivasyon için bir lüks marka, Snap ile ilk kez bir araya geldi. Snapchat’te iki lens kullanılıyor; biri “Bird on a rock” ve  diğeri ise geleneksel bir lens filtresi olan “The Tiffany diamond”.

Perez, Campaign’e bu aktivasyonun, platformun geleceğinin nasıl göründüğünü gösterdiğini söyledi ve eğlenceli bir araç olmaya devam ediyor ancak kullanıcı tabanının yaşı büyüdükçe artırılmış gerçekliğe doğru kayılıyor.

Snapchat’in dünya çapında 330 milyon aktif kullanıcısı var. İngiltere’de 13-24 yaşındakilerin %90’ından fazlasına ve 13-34 yaşındakilerin %75’ine ulaşıyor.

 

Nisan ayında Campaign, Snapchat’in kullanıcıların makyaj, spor ayakkabı, mücevher ve kıyafet denemelerine olanak tanıyan “Giydirme” özelliğinin kullanıma sunulduğunu bildirdi.