artwork

THY’den İnönü Stadı’na duygusal bir dokunuş

8 yıl önce

0

İnönü Stadı‘nın yıkılmadan önceki son günlerinde Beşiktaş taraftarlarının duygularını anlatan  “Baba Evi” adlı belgesel sosyal medyada oldukça ses getirdi.

Yönetmenliğini Özer Selik‘in yaptığı filmin prodüksiyonunu markalar için özgün içerikler üreten ve reklam sektörünün ilk sözlü tarih çalışması olan Logoyu Büyütenler‘e imza atan Rio Film gerçekleştirdi.

İnönü Stadı’nın son maçı bittiğinde taraftarlar sahaya girip fotoğraf çekilmişler, kendileri için hatırıralar almışlardı.

Türk Hava Yolları‘nın  hazırlattığı belgeselde İnönü Stadı‘nın sadece maçların oynandığı bir yapıdan çok baba-oğul ilişkisinin güçlenmesine yaptığı aracılık ve bu durumun yarattığı duygular ön plana çıkarıldı. THY, videoyu YouTube’da şu açıklamayla paylaştı:

”Babasının elinden tutup İnönü’ye maça giden çocuklar çoktan büyümüş, stadın her köşesinde maç seyretmiş, sayısız kere sevinmiş, üzülmüştü. O gün de oradaydılar. Ayrılığın habercisi son düdük çaldığında kimse stattan çıkmak istemedi. Herkes anılarına dönüp bir daha baktı. Kimisi koltuk aldı yanına, kimisi çim, kimisi bir parça toprak. Bu ayrılık zorunluydu. Tıpkı Baba evi’nden ayrılmak gibi hüzünlüydü.”

Künye

Marka: Türk Hava Yolları
Marka Takımı: Serdar Ekrem Şirin, Rafet Fatih Özgür, Barış Akın, Sezer Derkuş, Cemal Cevizcioğlu
Yapım: Rio Film
Yönetmen: Özer Selik
Görüntü Yönetmeni: Sertaç Yüksel
Yapım Koordinasyon: Volkan Üstünel