Three, #HolidaySpam ile yayılmaya devam ediyor

Three, #HolidaySpam isimli serisine ait bir filmle daha karşımızda. Mobil operatör bu filmde müşterilerin hiçbir ekstra ücret ödemeden telefonlarını kullanabilecekleri konusuna odaklanılıyor.

Wieden & Kennedy imzası taşıyan ve hikayesini Michael Buerk’ün yazdığı 60 saniyelik reklamda 3 adam, izleyicilere Avustralya’nın Byron Sahili’nde yaşadıkları hikayeleri anlatıyorlar.

Serinin ilk filminde, şirketin data kullanımı, yazışma gibi şeylere ekstra ücret almıyor olması dolayısıyla kullanıcılarından gelen tatil snap’lerini ve tweet’lerini alan arkadaşlardan ve aile bireylerinden dilenen özre yer veriliyordu. Bir önceki reklamda olduğu gibi, bu yeni çalışma da izleyicileri Three kullanıcılarından gelecek snap bolluğuna karşı uyarıyor.

Hafta sonu çok fazla izleyiciye ulaşan reklam halihazırda YouTube üzerinde 100.000 izlenme sayısına ulaşarak şirketin viral haline gelen “dans eden midilli” ve “şarkı söyleyen kedi”li reklamlarının yolunda ilerliyor.

İkinci reklam, tatil spamcileri Dave ve Sherri’nin, arkadaşlarının ve ailelerinin yararlanması için tek reklamda 50 fotoğraf çektikleri Büyük Kanyon’da yaptığı gezi hakkındaki tartışmaları üzerine yoğunlaşıyor.

Reklamlar aynı zamanda şirket ağının İspanya ve Yeni Zelanda’yı da kapsadığının da bilgisini veriyor. Şirketin Pazarlama Direktörü Tom Malleschitz’in kampanyayla ilgili yorumu ise, “Kampanyamız, tatile çıkan insanların sergilediği davranışlar hakkında bir içgörüden esinlendi. İnsanlar hava atmayı severler! Kampanya, bu durum hakkında bir farkındalık yaratacak” şeklinde.

Künye:

Reklamveren Three

Reklam Ajansı Wieden & Kennedy

Medya Ajansı Mindshare

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.