Thomas Cook Airlines uçuş heyecanını geri getiriyor

Thomas Cook Airlines sık sık uçak seyahati yapan ve heyecanını kaybetmeye başlayan yolcuların deneyimlerini tazeledi.

Bir araştırma (artık çok sıradan hale geldiği için) İngilizlerin %35’inin uçak yolculuğunu çok sevdiklerini ortaya çıkardı. Thomas Cook Airlines da düzenli olarak seyahat edenlere (TV hipnozcusu Aaron Calvert’in desteğiyle) hipnoz altındaki ilk uçuş deneyimlerini yaşattı.

Bu fikir, insanların uçuş sırasında artık heyecanlanmadığı verisini bulan araştırma ile ortaya çıktı. İnsanların %55’i uçma hissini kaybettiğini ifade ederken yetişkinlerin %72’si, ilk uçuşlarını sevgiyle hatırlıyor.

Bu bilgilerden yararlanan Thomas Cook, sıklıkla uçak seyahatine çıkanlara uçuş heyecanını geri getirmek için ‘ilk uçuş’ deneyimi yaşatmak istedi.

Bunu yapmak için Calvert, bir grup yolcuyu hipnoz altına alabilmek için 20 dakika ayırdı ve onları daha önce hiç uçağa binmediklerine inandırdı. Daha sonra, ilk defa uçan insanlarla ilgili bir belgeselin parçası olduklarını söyledi.

Katılımcılar hipnoz altında 8 saat geçirdi. Bu süre zarfında nereye uçacakları söylenmemişti. Grup, bekleme salonunda uçuş için sabırsızlanırlarken kameraya çekildi.  

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.