THINK! Zıtlaşmıyor mizahi yolla öğretiyor

Birleşik Krallığın yol güvenliğini arttırmak için oluşturduğu “Think!” projesi yeni kampanyasında Jeff Bridge’in The Big Lebowski filminde canlandırdığı “The Dude” karakteri ile abartılı ve mizahi bir yolla öğretiyor. Kampanya bir VMLY&R projesi. Acemi sürücüler Güney Amerika aksanıyla konuşan fantastik The Dude karakteri tarafından ziyaret ediliyor.

30 saniyelik reklam filmleri 2 gün önce yayınlanmaya başladı. Filmlerin birinde: Gergin acemi genç şoför köy yolunda seyrederken “yollara fısıldayan adamı” arka koltuğunda otururken görüyor. Sürücüye: “Hızını yavaşlat, köy yolları sürprizlerle doludur.” Deniyor.

“The Road Whisperere” , “ Yollara fısıldayan adam” daha sonra kucağındaki gelinciğe “full of surprises too… he’s a practising midwife!” diyor.

Başka bir filmde ise geceleri araba kullanmanın tehlikelerine dikkat çekiliyor. Yollara fısıldayan adam yine sürücünün arkasında beliriyor ve “geceleri araba kullanmaya başladığımda kaslarım bir deniz salyangozu gibi büzülürdü.” Diyor

VMLY&R’nin oluşturduğu kampanya, kazaların çok yaşandığı, acemi sürücülerin tecrübesiz olduğu köy yolu gibi yollara odaklanıyor. Gece sürüşlerine dikkat çekiyor. Yaratılan karakter otoriter bir tavır sergilemeyerek genç sürücülerin uyarıyı doğru algılamasını sağlıyor.

THINK! Tarafından görevlendirilmiş komisyonun son açıklanan raporunda 17 – 30 yaş arasındaki erkek sürücülerin yolda sık sık güvensiz hissettiğini fakat insanların yanında kendinden emin görünmeye çalıştığını ortaya koyuyor.

Yollara fısıldayan adam ada çayı misali sürücüleri rahatlatıyor. Tecrübelerini mizahi bir dille ve zıtlaşmadan aktarıyor.

VMLY&R başkanı Mark Roalfe: “ Ortaya koyduğumuz iş sürücülerin üzerindeki baskıyı kırıyor. Erkek sürücülere meydan okumak yerine onlara yeni bir düşünce tarzı veriyor. Bu bakımdan gururluyuz “ diyor.

Yarı yol rehberi, yarı çatlak yaşlı amca rolündeki yollara fısıldayan adam karakteri yeni sürücülere yolları öğretiyor.

 

 

Künye:

Reklamveren: THINK!

Ajans: VMLY&R

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.