artwork

Güneş tutulmadı, The Sun Oreo’yla tutuldu

8 sene önce

0

Mondelez International, Oreo ürünü için taktiksel bir kampanya hazırladı. The Sun gazetesi üzerinden, bugüne damga vuran “güneş tutulması” olayını kullanarak ülke genelinde dijital açıkhava kampanyasını yayınladı.

Küresel alanda etili olan “Play With Oreo” kampanyasının bir parçası olan bu çalışma, PHD ve Talon Outdoor ile FCB Inferno ve Drum’ın ortak çalışmasının bir ürünü.

 “#OreoEclipse” için The Sun’ın kapağında siyah, yarı saydım bir kağıt kullanıldı. Dijital açıkhava kampanyası için ise Londra ve Edinburg, Royal Astronomical Society ve TimeAndDate.com’dan Ayı’n Güneş üzerindeki hareketine ilişkin aldığı bilgiler ışığında Oreo’ları da hareketlendirdi.

Talon bu kampanya için, dijital açıkhava yapım ajansı Grand Visual ve medya sahipleri Storm, Aoutdoor Plus ve Forrest Media ile çalıştı. Kampanya sosyal medyada da #OreoEclipse etiketiyle desteklendi.

 

 

 

PHD’nin yönetici partneri Matt Sanders, “News UK, Talon ve Grand Visual, #OreoEclipse çalışmasında yaratıcılık, kararlılık ve esneklik göstererek medya partnerlerinin tutkulu ve geniş ölçekli medya fikirleri üzerinde nasıl başarılı işbirliği yapabileceklerini gösterdiler” yorumunu yaptı.

 

 

Senin için
Tümünü göster
TikTok, reklamverenleri eğlendirerek eğitiyor

TikTok, “nasıl yapılır” videolarıyla reklamverenlere platformun nasıl kullanılacağını gösteriyor...