artwork

The Reach Foundation açıkhava reklamlar ile gençlere ulaşıyor

4 sene önce

0

The Reach Foundation açıkhava reklamlar ile gençlere ulaşarak sosyal hayatlarına ve okul hayatlarına uyum sağlamaları için çalışmalar yapıyor.

Gençler evde, okulda ya da sosyal medyada gündelik hayata uyum sağlama baskısıyla karşı karşıya kalıyor. Bu baskıyı sembolize etmek için marka  gençleri “kutu içerisinde”  hapsolmuş şekilde konumlandırıyor. Bu kutu içerisindeyse gündelik durumlarda yalnız kalan gençler gösteriliyor.

Reklam, Mayıs 2017’de “Accenture Interactive” tarafından satın alınan Avustralya yaratıcı ajansı “The Monkeys” tarafından oluşturuldu.

Hayata geçen bu kampanya, gençlerin karşı karşıya kaldığı baskıları ön plana çıkaracağı yönünde olduğu vurgulanıyor ve “The Reach Foundation'”ın  çalışmalarını keşfetmeye teşvik edeceğini umuyor. Reach Vakfı’nın marka yöneticisi Eleanor Bignell “Okul hayatı, aile hayatı ve sosyal medya kullanımı üzerine genç insanlarla yaptığımız çalışmalarda ortaya çıkan ve onları birbirine bağlayan üç şeyden oluşan ortak temalardır ve uyum sağlama, başkası olma ve bunun hakkında konuşma baskısı yavaş yavaş Avustralyalı gençleri boğuyor. ”  diyor.

 

Senin için
Tümünü göster
TikTok, reklamverenleri eğlendirerek eğitiyor

TikTok, “nasıl yapılır” videolarıyla reklamverenlere platformun nasıl kullanılacağını gösteriyor...

Apple sağlık verilerinin izinsiz paylaşımına mizah ile yaklaşıyor

Eğlenceli kampanya, sağlık verilerinde gizliliğin önemini vurguluyor...