Site icon Campaign Türkiye

The One Club ve MullenLowe, sillahlı saldırılara dikkat çekiyor

Öğrencilerin düzenledikleri eylemlerden ilham alan The One Club for Creativity ve MullenLowe, okullarda gerçekleşen silahlı saldırılara dikkat çekmek adına Fight Gunfire With Fire (FGWF)’ı hayata geçirdi.

Reklam ve tasarım alanında dünyanın önde gelen ve kar amacı gütmeyen organizasyonlarından biri olan The One Club for Creativity ve global reklam ajansları ağı MullenLowe, FGWF ile silahlı saldırıları durdurmayı hedefleyen öğrencilerin yaratıcılığını tetiklemeyi amaçlıyor. Öğrencilerden gelen en etkileyici çalışma, reklam ajansları, yapım şirketleri, kar amacı gütmeyen organizasyonlar ve ulusal liderlerin iş birliğiyle etkin bir kampanyaya dönüşecek.

The One Club for Creativity CEO’su Kevin Swanepoel, şunları paylaşıyor: “Silahlı saldırılara karşı verdikleri savaşın önemine inanan öğrencilerimize destek vermenin tam zamanı. Fight Gunfire with Fire, onların çalışmalarını genişleterek ve onları aynı fikirde olan ve hayallerini gerçekleştirecek yaratıcılarlı bir araya getirerek çabalarına daha çok destek veriyor.”

Fight Gunfire with Fire’ın brief’i öğrenci programlarının yer aldığı The One Club’s Young Ones sitesinde paylaşıldı. Öğrenciler de buradan inisiyatifin amacı hakkında bilgi alabiliyor. Büyük bütçeli ulusal bir TV kampanyası olmayı hedeflemediklerinden dolayı öğrencilerden de hızlı bir şekilde hayata geçirilebilecek düşük bütçeli temel fikirler yaratmalarını bekleniyor. İsteyen herkes ücretsiz olarak fikirleriyle yarışmaya katılabilecek.

The Creative Fire Konseyi’nde yer alan isimlerse şöyle:

Exit mobile version