artwork

The New York Times, aboneleri öne çıkarıyor

1 sene önce

0

Yayıncı, 10 milyondan fazla aboneliğe ulaştıktan sonra abonelik stratejisine yöneliyor.İster bir haber bağımlısı, bir yemek tutkunu, bir spor fanatiği ya da bir müzik tutkunu olun, gün boyunca New York Times gazeteciliğiyle karşılaşmanız olasıdır.

Yeni yayınlanan en son kampanyası, The Times’ın abone kitlesini büyütmek amacıyla okuyucuların merakını nasıl körüklediğini vurguluyor.

The Times’ın uzun süredir birlikte çalıştığı Droga5 ile oluşturulan kampanya, klasik New York Times yazı tipini kullandığı haber başlıklarıyla kaplı canlı görüntüler kullanarak gerçek aboneleri ve ilgi alanlarını vurguluyor.

Dört abone – Lianna, Jordan, Becky ve Vera – 30 saniyelik reklamlarda kendileri, tüm çerçeve metinle kaplanana kadar ekranda beliren başlıkları okuyor. Her reklam şu sloganla sona eriyor: “Bağımsız bir yaşam için bağımsız gazetecilik.”


The New York Times Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Müdürü Amy Weisenbach: “Gazeteciliğimizin getirdiği değeri geniş bir ölçekte göstermek istedik. Gerçek aboneleri öne çıkarmak, gazeteciliğimizin tekil olmadığını ve okuyucularımızın da tekil olmadığını bir kez daha kanıtlıyor.” dedi.

The Times, aboneleri, geçmiş arama panellerinden işe almak ve onları New York Times profillerinin arşivleri arasında bulmak da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde kampanyasında gösterdi.

“Abonelerimizin okuduklarına baktığımızda, siyasetin zirvesinde kalmak için bizi tercih ettiklerini anladık ama aynı zamanda bulmaca çözüyorlar ve sanat haberleri okuyorlar. Bir başkası NYT Cooking’in hevesli bir kullanıcısı olabilir ancak iklim raporlaması ve köşe yazarlarını da takip edebilir. Abonelerimizin The Times ile ilişkisi, onlar kadar zengindir.” dedi Weisenbach.

Kampanya The Times’ın yanı sıra yıl boyunca TV’de, yayın platformlarında, sosyal medyada, podcast’lerde yayınlanacak.

Senin için
Tümünü göster
Coca-Cola yaz sezonu için hazır

Coca-Cola, müzik platformu Coke Studio’dan ilk orijinal parçasıyla yaz müzik...

Subway menü değişikliğine gidiyor

Fast-food zinciri Subway, İngiltere ve İrlanda’da menüsünde yaptığı en büyük...