The Brit Awards’da YouTube’dan ‘filtrelenmemiş’ anlar

Bu yılki The Brit Awards’ın dijital müzik ortağı YouTube Shorts, hayranlarına etkinliğin “filtrelenmemiş” görünümünü sunuyor.

Google’ın sahip olduğu video yayın devi, “#BRITsUnseen” kampanyası aracılığıyla Griff, Ghetts ve Holly Humberstone’un yanı sıra YouTube içerik oluşturucu iş birliklerinin de aralarında bulunduğu 2022 adaylarıyla özel içerikleri sergileyecek.

Amelia Dimoldenberg kırmızı halı röportajları yapacak ve sanatçılar kırmızı halıda YouTube Shorts booth ile canlı olarak benzersiz video içeriği oluşturma fırsatına sahip olacak.

TheOr, Amplify, Across the Pond ve The Fifth yaratıcı ajanslarıyla iş birliği yapan YouTube, sanatçılar ve YouTube içerik oluşturucularıyla birlikte çalışarak onların içeriklerini kaydetti. YouTube, İngilizlerin filtrelenmemiş ve genellikle bilinmeyen anlarını keşfedebilmek için içeriğin hayranlara bir pencere açacağını söyledi.

YouTube’un kendi bünyesindeki Creative Studio tarafından yönetilen yaratıcı konsepte sahip kampanya, kısa formatlı video, dijital banner’lar, basılı mecra, organik ve ücretli sosyal medyayı kapsıyor. Ayrıca açıkhavada ise; Londra’nın Kuzey Greenwich Metro istasyonundaki bilet geçidi ve yürüyen merdivenler dahil edilecek.

Brit’in YouTube kanalında dokuzuncu yıl için uluslararası bir canlı yayın düzenlenecek ve İngiltere dışındaki izleyicilere performansları, kırmızı halıda ve sahne arkasında yaşananları izleme olanağı sağlanacak.

Ana gösteri sona erdiğinde, geceden performanslar ve öne çıkanlar kanalda olacak.

YouTube İngiltere Sanatçı ve Sektör Pazarlama Başkanı Will Hope: “Çekirdek kitlemizin içerik oluşturucuların deneyimlerine ilişkin çok daha samimi bir görüşü takdir ettiğini biliyoruz. 18-34 yaş arasındaki çevrim içi kullanıcıların %98’inin her biri YouTube izliyor. Shorts, hayranların tanıdıkları ve sevdikleri sanatçılara, özellikle de yolculukları YouTube platformuyla bu kadar bağlantılı olan sanatçılara erişmenin yeni yollarını edinmeleri için doğal bir adım.” dedi.

YouTube Creative Studio EMEA Yaratıcı Başkanı David Bruno ise şunları ekledi: “The Brits, İngiliz müziği için en büyük gecedir ancak herkes gidemez. Bu yüzden sahne arkasına geçmek, en özgün ve filtresiz şekilde orada olma deneyimini paylaşmak için yola çıktık. YouTube Shorts için #BRITsUnseen, dünyanın dört bir yanından hayranları yalnızca sahnedeki etkinliklere değil, tüm İngiliz yolculuğuna daha da yaklaşmaya davet ediyor.”

Mastercard ile The Brit Awards 2022 dün akşam (8 Şubat) The O2 Arena’da canlı olarak gerçekleşti, ITV ve ITV Hub’da yayınlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.