artwork

Tesla’dan devasa ‘supercharger istasyonu’

2 ay önce

0

Elektrikli araç üreticisi Tesla, Kaliforniya’da dünyanın en büyük Supercharger istasyonunu inşa etmeye hazırlanıyor

Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi Tesla, Kaliforniya’da 164 şarj ünitesi ile dev bir Supercharger istasyonu inşa etmeye başlıyor.

Bu dev yatırım, elektrikli araç altyapısına ve Tesla’nın pazar liderliğine önemli bir katkı sağlayacak. 164 Şarj Ünitesi ile Rekorlar Kırılıyor Dünyanın en büyük Supercharger istasyonu ünvanını alacak bu istasyon, Tesla sürücülerine yepyeni bir şarj deneyimi sunacak. 250 kW gücündeki Supercharger V4 üniteleri, Tesla’nın en yeni ve en hızlı şarj teknolojisini kullanıyor.

İstasyonda 16 adet geniş park alanı da yer alacak. Bu sayede römorklu araçlar da kolayca şarj edebilecek.

Park alanlarının güneş panelleri ile kaplanması ve Megapack batarya paketleri ile şebekeden bağımsız bir mikro şebeke oluşturulması planlanıyor. Starlink terminalleri ile istasyonda yüksek hızlı internet bağlantısı sunulacak. dev Şarj üniteleri, 350 kW ve üzeri hızlara çıkabilecek şekilde tasarlandı. Bu dev yatırım, Tesla’nın elektrikli araç altyapısına olan inancını ve bu alandaki liderlik konumunu pekiştiriyor. Dünyanın en büyük Supercharger istasyonu, elektrikli araç kullanımının yaygınlaşmasına ve Tesla’nın pazar payını artırmasına önemli katkıda bulunacak.

Tesla’dan dev supercharger, istasyonlarını dünya genelinde ağını hızla genişletmeye devam ediyor. Bu ağ, Tesla sürücülerine uzun yolculuklarda ve şehir içi kullanımda kolay ve hızlı şarj imkanı sunuyor. Tesla’nın Supercharger ağı, elektrikli araç kullanımının önündeki en önemli engellerden biri olan “menzil kaygısı”nı ortadan kaldırmada önemli rol oynuyor.

Sektörden Haberler
Tümünü göster
Castrol, Motobike İstanbul 2024’te motosiklet severlerle buluştu

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Castrol, 20-23 Mart tarihleri...

Castrol ilerlemenin olduğu her yerde

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Castrol, yenilenen marka kimliğinin...

Castrol marka kimliğini yeniledi

Castrol 125’inci yılında mobilite ve teknoloji yatırımlarıyla büyüyecek Castrol’ün odaklandığı...