Tesla hayranların reklamlarını destekliyor

5 sene önce

0

Tesla kendisi için hiç reklam yapmasa da Elon Musk, markanın hayranlarının ürün için yaptıkları resmi olmayan reklamların farkında ve bunları destekliyor.

Tesla'nın CEO'su Elon Musk, son zamanlarda Tesla markasının yanı sıra SpaceX projesiyle de gündemdeki yerini koruyor. Tesla markası yıllardır reklamdan uzak bir stratejiyle ilerliyor ancak markanın hayranları şirket yerine projeler üretiyor. 

Son olarak beşinci sınıf öğrencisi bir kız Elon Musk'a "Tesla için reklam yapmadığınızı fark ettim ama pek çok insan marka için reklam yapıyor ve bunlardan bazıları çok güzel. Profesyonel görünüyorlar ve eğlenceliler. Ben de bir yarışma yapmanız gerektiğini düşündüm. En iyi 'ev yapımı' Tesla reklamını yapan ve yarışmayı kazanan kişi markanın ticari reklamını yapsın" şeklinde bir mail attı. 

Kızın babası bu metni Twitter'dan Elon Musk ile paylaştı ve Elon Musk da "Bu hoş mektup için teşekkür ederim. Kulağa harika bir fikir gibi geliyor. Bunu yapacağız!" şeklinde bir cevap verdi. 

Yarışma nasıl olacak henüz bilmiyoruz ama markanın hayranların hazırladığı reklamlardan bazıları gerçekten çok başarılı görünüyor. 

Kaynak: Adweek

Senin için
Tümünü göster
Twitter marka güvenliği parametrelerini geliştiriyor

Marka güvenliği Twitter’da Elon Musk’tan sonra da birincil öneme sahip...

Ascential ikiye bölünüyor, Philip Thomas CEO olacak

Cannes Lions sahibi Ascential ikiye bölünüyor; Duncan Painter ve Philip...

Yeni web sitemizin relansmanı için bir ilke imza attık

Campaign Türkiye olarak yenilenen yüzümüz için exclusive bir kampanya oluşturduk...