artwork

“Teşekkürler Anne” kampanyasının ikinci filmi yayında

11 sene önce

0

Teşekkürler Anne kampanyası ile sporcu annelerine rol veren Procter&Gamble (P&G), kampanyanın “Çocuklar” adlı ikinci reklam filmini bugün yayına soktu. Daniel Kleinman tarafından çekilen filmde Olimpiyat sporcuları, annelerinin gözünden farklı bir bakış açısıyla sunuluyor. P&G ayrıca sporcuları ve annelerini özel anne filmlerinde bir araya getiriyor.

Konuya ilişkin olarak, “Olimpiyat sporcularının anneleriyle konuşmalarımız sırasında sıkça duyduğumuz gibi, her biri dünya çapında sporcu olsa da, annelerin gözünde hâlâ çocuklar” diyen P&G Global Pazarlama ve Marka Yönetimi Başkanı Pritchard şöyle devam etti: “Tüm dünyanın gözünü Londra 2012 Olimpiyat Oyunları’na çevirdiği günlerde gösterime giren ‘Çocuklar’ reklam filminde bize ilham veren de bu oldu.”

Daniel Kleinman’ın anlattığı öyküde Olimpiyat sporcuları, annelerinin gözünden farklı bir bakış açısıyla sergileniyor. Reklam filminde 16 ülkeden 245 çocuğun yer aldığı yedi farklı Olimpiyat oyunu konu ediliyor.

Çekilen filmler arasında Nevin Yanıt da yer alıyor

Sporcuların arkasındaki en büyük güç olan anneleri kutlayan ve bugüne kadar yaptıkları tüm fedakarlıklar için annelere teşekkür eden “Teşekkürler Anne” kampanyası kapsamında reklam filmleri dışında P&G sporcuların ve annelerinin hayatlarından kesitler sunmak için, milli atlet Nevin Yanıt ve annesi Semire Yanıt ile milli güreşçi Rıza Kayaalp ve annesi Sevgi Kayaalp’in filmlerinin de aralarında bulunduğu 70’ten fazla kısa film yayınlayacak. Filmlerin amacı, her harika sporcunun arkasında daha da harika bir anne bulunduğunu herkese hatırlatmak.

Türkiye’de Ariel markasının desteklediği Milli Atlet Nevin Yanıt, annesi Semire Yanıt ile oynadığı filmde, Londra 2012 Olimpiyat Oyunları’na hazırlanırken, kendisini bu yolculukta en çok destekleyen isimlerden birinin annesi olduğunu söylüyor. Duygusal anlara sahne olan filmde milli atlet Nevin Yanıt şöyle devam ediyor : “Atletizme ilk başladığımda annem ve antrenörüm haricinde kimseden destek almadım. Spor kariyerimde annemin desteği benim için çok önemli. Barselona’daki 2010 Avrupa Şampiyonası sona erdiğinde telefonu ilk elime aldığımda annemle konuştum.” Bu yaz Londra’da Türkiye adına 100 metre engellide yarışacak olan ve geçtiğimiz haftalarda Helsinki’de düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda bayanlar 100 metre engellide altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu olan Nevin Yanıt’ın annesi Semire Yanıt ise filmde, kızının Türkiye’yi dünyanın en büyük sahnesinde temsil etme hayalini nasıl gerçekleştirdiğini anlatıyor.

Teşekkürler Anne kampanyasının ikinci filmi: ‘Çocuklar’

 

Nevin Yanıt için çekilen film

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan ‘Boyaya Batırılmış’ enerji dolu ayakkabılar

Los Angeleslı Multidisipliner Sanatçı Cali DeWitt, Adidas Originals’ın klasik Campus...