Tesco İngiltere’de farklı cilt tonları için yara bandı üretmeye başladı

Tesco, İngiltere’de çeşitli cilt tonları için yara bantları piyasaya sürerek bir farkındalığa imza attı. 

Tesco farklı tonlardaki yara bantlarını, ABD’de geçen yıl siyah bir yara bandı satıldığını yeni öğrenen bir kişinin attığı ve yarım milyondan fazla kişinin beğendiği duygusal bir Tweet’ten ilham alarak geliştirdi.

Şirket, 741 şubesinde satışa sunulan yara bantları için “ırksal ve etnik kapsayıcılık için önemli bir adım” diye niteledi.

Bartle Bogle Hegarty Londra’nın hazırladığı kampanya, 24 Şubat akşamı “about bloody time” (kanlı zaman hakkında) sloganıyla çıkış yaptı. 

Tesco’nun sağlık, güzellik ve sağlıklı yaşam direktörü Nicola Robinson ekledi: “Müşterilerimiz yaptığımız her şeyin merkezinde yer alıyor ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için ürün ve hizmetlerimizi sürekli gözden geçiriyoruz. İngiltere’deki en büyük perakendecilerden biri olarak, ayrıca ürünlerimizin müşterilerimizin ve meslektaşlarımızın çeşitliliğini yansıtmasını sağlama sorumluluğumuz olduğunu da anlıyoruz.” dedi

 Kampanya, Dan Seager ve Steve Hall tarafından yaratıldı. Kumaş bantlar süpermarketlerde üç cilt tonunda açık, orta ve koyu – 1 £ karşılığında satışa sunuldu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.