artwork

Telefonda Aşk popüler oldu

12 yıl önce

0

Türk Telekom ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) işbirliğiyle görme engellilerin bilgiye erişimi için geliştirilen ‘Telefon Kütüphanesi Projesi’ 2011 Aralık ayından itibaren Türkiye’nin dört bir yanından 38.566 kez arandı.

Görme engelli kullanıcılara ücretsiz olarak ev telefonları üzerinden sesli kitap dinleme imkânı veren “Telefon Kütüphanesi”nde Elif Şafak’ın ‘AŞK’ eseri 200’den fazla sesli kitap arasında en çok dinlenen kitap oldu.

Projenin yeni adımları Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt ve yazar Elif Şafak’ın katıldığı basın toplantısıyla Boğaziçi Üniversitesi’nde duyuruldu. Toplantıda projeyi değerlendiren Bozkurt, projeye öncülük etmek amacıyla çocuk masalları seslendireceğini belirtirken Elif Şafak ise “Bir yazar olarak beni en çok mutlu eden şey kuşkusuz hikâyelerimin okurlarla buluşması, kelimeler üzerinden köprüler kurulması. Böylesine önemli projelerin çoğalması ve gelişmesi için hepimiz gayret göstermeliyiz. Ben de projeye bundan sonraki aşamalarında gönülden destek olacağım” şeklinde konuştu.

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...