Teksüt 8 Mart’ta fidan dikti

Teksüt, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, tüm kadın çalışanları adına Balıkesir Gönen’de fidan dikerek kutladı.

TEMA Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte, kadın çalışan sayısından da fazla 320 fidan dikildi.

Teksüt,Türk gıda işletmeleri arasında kadın istihdamı en yüksek markalardan biri olarak öne çıkıyor: 570 kişilik personelin %41’i kadınlardan oluşuyor.

Gönen Hacıvelioba Köyü’ne 320 fidan

8 Mart Kadınlar Günü, Teksüt’ün kadın çalışanlarıyla birlikte geleceğe iz bırakacağı bir etkinlikte kutlandı. Firmanın üretim tesislerinin bunduğu Balıkesir’in Gönen ilçesi sınırları içerisinde bulunan Hacıvelioba Köyü’ne toplam 320 çam fidanı dikildi ve Teksüt Anı Ormanı oluşturuldu. Köyün kırsal bölgesi, 2007 yılında orman yangını geçirmiş ve 1,5 hektarlık alan kül olmuştu.

Bizim için bir gün değil, her gün kıymetlisiniz

Kadın çalışanlarla birlikte fidan dikimine katılan Teksüt İnsan Kaynakları Müdürü Abdullah Uzer: “Bizde süt ürünleri, kadın hassasiyetinin getirdiği sabır, özen ve güvenle üretiliyor. Kalitemizde kadın personelimizin katkısı büyük” diye konuştu. Uzer, kadın çalışanların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı ve “Bizim için bir gün değil, her gün kıymetlisiniz. Ürettiğiniz değerler ve kıymetli emekleriniz için size gönülden teşekkür ederiz.” dedi. Tüm kadın çalışanlara, adlarına dikilen fidanlar için birer sertifika verildi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.