Teknosa ve Tohum Otizm Vakfı otizme farkındalık yaratıyor

Teknosa ve Tohum Otizm Vakfı, Best FM iş birliğiyle otizme farkındalık yaratmak için semptom reklamlarda bir araya geldi.

Otizm, günümüzde görülen en yaygın nörolojik bozukluk. Son verilere göre, dünyada her 68 çocuktan biri otizmli. Otizmle mücadelede en önemli etkense erken tanı ve tedavi. Otizmi teşhis edebilmek için otizmin belirtilerini bilmek, yani otizmin farkında olmak gerekiyor. Otizmin en önemli belirtilerinden biri takıntılı – tekrarlayan davranışlar sergilemek. İşte Semptom Reklamlar da bu belirtiye dikkat çekmek için ortaya çıktı.

Projede, normalde farklı reklam kuşaklarında yayınlanacak olan 8 Teknosa reklamı, blok haline getirilerek tek bir seferde yayınlandı. Radyocu Yasemin Şefik’in programının yayın akışı değiştirildi ve önce aynı Teknosa reklamı 8 kere yayınlandı. Ardından yayına Tohum Otizm Vakfı’nın mesajı girdi.

Seyircilerden gelen şaşkınlık mesajlarını okuyan Yasemin Şefik, neden aynı reklamı üst üste 8 kere yayınladığını açıklaması için sözü vakfın genel müdürü Betül Selcen Özer’e bıraktı.

Otizmin en önemli belirtilerinden birinin tekrar eden, takıntılı davranışlar olduğunu açıklayan Özer, aynı spotun defalarca tekrarlanma sebebinin otizme farkındalık yaratmak olduğunu ifade etti.

Best Fm ve Tohum Otizm Instagram hesaplarından yapılan ortak canlı yayınla, sosyal medyadan da otizme farkındalık yaratılmış oldu.

Künye:

Reklamveren Teknosa
Reklam Ajansı 4129Grey
CEO&CCO Alemşah Öztürk
Yaratıcı Yönetmen Seren Köroğlu
Yaratıcı Grup Başkanı Ahmet Terzioğlu
Yaratıcı Grup Bilal Öztaş, Fahri Güçlü
Yaratıcı Strateji Zeynep Özdoğan
Marka Direktörü Melike Aşcı
Marka Yöneticisi Ecem Gök
Ajans Yapımcısı Can Aran

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.