Teknoloji sektöründe çalışan kadınların yarısı 35 yaşına kadar işinden ayrılıyor

Yeni bir araştırmaya göre, teknoloji alanında çalışan kadınların yüzde ellisi 35 yaşına kadar işinden ayrılıyor.

Accenture ve Girls Who Code tarafından yapılan araştırmaya göre, bu sorunun kapsayıcılık sorunuyla anlaşılabileceği ortaya çıkıyor.

Yüzdeler beyaz olmayan, lezbiyen, biseksüel ve trans kadınlarda kötüleşiyor. Resetting Tech Culture araştırmasına göre, WOC’nin yalnızca üçte ikisinden fazlası “teknoloji, mühendislik veya matematik eğitimiyle ilgili bir kariyere olumlu bakıyor.

Anketi yorumlayan insan kaynakları çalışanları, “kadınların teknolojide başarılı olmasının kolay” olduğunu söyleme olasılıkları sahadaki kadınların % 21’ine kıyasla % 45 daha fazla olduğunu söylüyor.

Anket, önümüzdeki on yılda 1,4 milyon genç kadının teknolojide kalmasına yardımcı olacak çeşitli yolları tanımlıyor: Çeşitlilik hedefleri belirleyin, yalnızca kadınlara yönelik destekler oluşturun, yaratıcılığı ve yeniliği ödüllendirin, kapsayıcı ağ kurmaya teşvik edin.

1.990 teknoloji çalışanı, 500 üst düzey insan kaynakları yöneticisi ve 2.700 üniversite öğrencisinin katıldığı anket Şubat ve Temmuz 2019 arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.