artwork

TEDx ile Dijital İpek Yolu Türkiye’den geçecek

11 sene önce

0

“Paylaşılmaya değer fikirler” sloganından yola çıkarak gerçekleştirilen ve kâr amacı gütmeyen bir kurum olan TED’in bağımsız yerel etkinliği TEDx SilkRoad organizasyonu, konusunda öne çıkan akademisyen, düşünce liderleri ve sanatçıları “Dijital İpekyolu” temasıyla İstanbul’da bir araya getiriyor. Dünyanın farklı yerlerinden en uzman isimleri aynı çatı altında toplayan TEDxSilkRoad 11 Nisan 2012 tarihinde İstanbul’da Ortaköy Feriye Oditoryumu’nda yapılacak.

TedxSilkRoad organizasyonu özellikle Türkiye’de mobil internet alanındaki gelişmelerin toplumun kalkınmasındaki rolünü inceleyecek. TEDxSilkRoad organizatörü Ferhan Cook etkinlikle ilgili olarak, “Bir gün boyunca gerçekleşecek TEDxSilkRoad, katılımcıları dijital çağın yenilikçi dünyasında heyecan verici bir yolculuğa çıkaracak. Sosyal medyanın ve mobil iletişimin geleceğini merak edenler, küresel ve yerel olmaya dair fikirlerini paylaşmak isteyenler, TEDxSilkRoad ile ilham dolu bir gün geçirecek” dedi.

 TEDxSilkRoad organizasyonunda yaratıcı endüstrilerin yenilikçi fikirlerini katılımcılarla paylaşacak konuşmacılar arasında New York Doğal Tarih Müzesi ve İpekyolu Sergisi Küratörü Mark Norell, kâr amacı gütmeyen teknoloji kuruluşu Ushahidi Topluluk Yöneticisi Heather Leson, MIT Üniversitesi Sosyal Televizyon Araştırmacısı Marie Jose Monpetit, Fransız Telekom Şirketi Orange İnovasyon Direktörü Patrice Slupowski,  önceki TED konferanslarında konuşma yapan ve Çin’de sanat eğitimi alan heykeltıraş Joey Ellis, Türkiye’nin ilk tarımsal pazarlama sosyal ağı “Tarımsal Pazarlama”nın kurucusu Tülin Akın, Endeavor Türkiye CEO’su Didem Altop ve Hollandalı sosyal iletişim tasarımcısı Karen Lancel bulunuyor.

Qualcomm ve Nokia sponsorluğunda bütün gün sürecek olan konferansın bilet satışından elde edilecek gelirin bir kısmı etkinliğin maliyetlerini karşılamak üzere kullanılacak; bir kısmı da sosyal inovasyon projeleri geliştiren girişimcilerin projelerini hayata geçirmelerine destek sağlayacak.

Senin için
Tümünü göster
Depremzedelere destek için kime, nereye ve nasıl başvurabiliriz?

Depremin yıkıcı sonuçlarını biraz olsun hafifletmek için yardımda bulunabileceğimiz iletişim...

Mastercard yaratıcı yeteneği destekliyor

Mastercard, İngiltere için çalıştığı güncel kampanyasında öğrencileri topluyor...

Amazon’dan Türkiye’deki deprem felaketi için yardım

Amazon, Türkiye’nin içinde bulunduğu doğal afet durumuna yardımcı olmak amacıyla...