Tech Art nedir?

Kristal Elma’nın son  gününde son oturumunda markaların adapte olmakta zorlandığı, reklamcılık sektörünün riskli bulduğu yeni bir alan masaya yatırılıyor. Eli Acıman’ın son panelin konusu Tech Art oluyor.

Firikbazzenger’dan Aşkın Elibol ve Berkay Daver ile Nerdworking adında uluslararası bir sanal teknoloji ağı yöneten Erdem Dilbaz’ın katıldığı panelde dikkat çeken noktalar şu şekilde oldu:

Berkay Daver: 

“İşin olmaması için elimden geleni yapıyorum. Başına gelebilecek en kötü senaryoları üretiyorsun ki sonunda sorun yaşamayasın. Çünkü son derece deneysel bir alan ve başınıza her şey gelebilir.”

Aşkın Elibol: 

“Deneyim tasarımında sizin neyi göstermek istediğiniz değil, sizin yaptığınız uygulamada insanların ne hissetmelerini istediğiniz önemli.” 

Erdem Dilbaz:

“Biz iyi işlerimizin çoğunu çok eğlenirken ya da yanlışlıkla bulduk. Yaşadığınız zorluklardan ya da güldüren şeylerden fikirler ortaya çıkıyor. Bazen de müşteri gelip talep ediyor.” 

“‘Daha önce kimsenin görmediği bir şey yapacağız’ diyerek seviniyoruz ama sonra ‘bunu nasıl satacağız’ diye düşünmeye başlıyoruz.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.