artwork

TEB’den el alem ne derse desin yılmayan kadınlara destek

6 sene önce

0

Kadınların iş dünyasındaki varlığını güçlendirmesine katkı sağlamayı hedefleyen TEB’den el alem ne derse desin yılmayan kadınlara destek geldi.

TEB Kadın Bankacılığı ile kadın patronlara iş hayatının çeşitli alanlarında karşılaştıkları engelleri aşmaları için yol gösteren TEB, şimdi de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir video yayınladı.

Türk Ekonomi Bankası (TEB), kadınları ekonomide daha çok yer alarak daha fazla söz sahibi olmaları için cesaretlendirmeye devam ediyor. TEB, bu kapsamda hazırladığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel videosuyla kadınların iş hayatında cesaretlerini kıran “El alem ne der?” iç görüsünü gündeme taşıdı.

TEB, dijital ajansı Tick Tock Boom ile birlikte hazırladığı yeni videoda ilk olarak, sosyal medyada kadınların ekonomiye ve iş hayatına aktif katılımının önündeki engeller üzerine bir analiz yapılarak dijital kanallarda en çok kullanılan kelimeler ve kullanıcı profilleri incelendi. Sosyal medyada yapılan etkili dinleme, iş hayatında karşılaştıkları engellerin bir süre sonra kadınlarda otokontrol oluşturduğunu gösterdi. İncelenen içerikler arasında en çok paylaşılan dışa vurumun “el alem” söylemi olması, kullanıcıların da “El alem ne der?” korkusuyla yapmak istediklerini yapamadıklarını gözler önüne serdi.

Künye:

Reklamveren: Türk Ekonomi Bankası (TEB)
Reklamveren Ekibi: Zeynep Demirkol, İlke Erdener, Mustafa Baysal, Mert Maviş, Fatih Tozan
Reklam Ajansı: Tick Tock Boom
Yaratıcı Yönetmen: Gürkan Gürel
Yaratıcı Grup: Deniz Dündar, Oktay Erdoğan, Ayberk Sözer, Duygu Daşdöğen
Yönetmen: Hakan Demir
Tasarım Ekibi: Maya Bengü Öztürk, Derya Canca, Yunus Çağlayan
Marka Direktörü: Elif Biricik Korcum
Sosyal Medya Uzmanı: Duygu Daşdöğen