Team Gleason ALS hastalarının yanında

Team Gleason ALS hastalarının kendilerini ifade edebilmesi için tek çare olan mekanik sesi kaybetmemeleri için mücadele ediyor.

Team Gleason, Ogilvy ile yaptığı çalışmada ALS hastalarının karşı karşıya kaldığı bir tehlikeye dikkat çekiyor: Eğer önlem alınmazsa yeni çıkacak olan yasa ile hastalar kendini ifade etme hakkını kaybedecek.

Reklam, birçok politikacının kampanyalarını oy verenlere ulaştırabilmek için ‘robocall’ kullandığını belirterek başlıyor ve yakın zamanda politikacıların, (ALS hastalarının kullandığı) konuşma teknolojisine yaptıkları mali desteği kesebileceği riskinden bahsediyor. Bu nedenle Team Gleason, konuyla ilgili vermek istediği mesajı yayabilmek için bir çağrı merkezi açıyor. Çağrı merkezinde ALS hastaları çalışıyor. Hastalar, ALS hastası olduklarını, bu durumun yarattığı sorunları ve şu an sahip oldukları konuşma teknolojisinin onlar için hayati öneme sahip olduğunu anlatıyor. Reklamın sonunda ise meclisin, ‘Steve Gleason Enduring Voices Act’i desteklemesi istendiği belirtiliyor.

Künye

Reklam Ajansı: Ogilvy, Chicago, USA

Prodüksiyon Şirketi: Joinery

Yaratıcı Yönetmenler: Sam Spratlin, Tim Hogan

Yapımcılar: Alexandria Frenkel, Corby Dodge

Editörler: Chris Mines, Matt Golin

Ses Mühendisi: Joe Griffin

Proje Yöneticisi: Stephanie Burchinow

Geliştiriciler: Matt Andrade, Zack Pirrello

Tasarımcı: Tracy J Lee

Planlama: Katlin Bole

Müşteri Yöneticisi, PR: Passion Jackson

Başkan Yardımcısı, PR: Brad Silber

Kurucu: Steve Gleason

Yönetmen: Paul Dektor

Yapımcı: Russel Sher

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.