artwork

TBWA\Seminars, “Disruption in Research” ile başladı

12 yıl önce

0

TBWA\ISTANBUL, TBWA\Seminars etkinliklerini başlattı. Bu seminerlerin ilki olan “Disruption in Research”, 27 Nisan 2012 tarihinde TBWA\ISTANBUL ofisinde gerçekleşti. Seminerde tüketici araştırmaları konusuna sıra dışı yaklaşımlar ele alındı.

Geçmişten beri kullanılan fokus gruplar, anketler, yüz yüze görüşmeler gibi konvansiyonel araştırma modelleri, artık yerini ezber-bozan yeni araştırma metotlarına bırakıyor. Bu bağlamda, yeni jenerasyon araştırma teknikleri, tüketicinin zihnine giden yolda pazarlamacıların elini kuvvetlendirme iddiasıyla karşımıza çıkıyor.

“Disruption in Research” seminerinde TBWA\ISTANBUL müşterilerine Eye-Tracking, Neuro-Marketing, Online Panel ve Etnografik Araştırmalar tanıtıldı.

GfK, ThinkNeuro, DORinsight ve Virtua’nın konuşmacı olarak yer aldığı organizasyonda, araştırma şirketlerinin temsilcileri TBWA\ISTANBUL Stratejik Planlama Departmanı’nın sorularını yanıtladı.

Önümüzdeki günlerde TBWA\Seminars kapsamındaki organizasyonlarına devam edecek olan TBWA\ISTANBUL, müşterilerini çeşitli konularda yenilikçi yaklaşımlarla buluşturmayı amaçlıyor.