TBWA\İstanbul ‘en tutkulu’ 5 kişiyi seçti

Reklam ajanslarında staj yapmak isteyen binlerce üniversite öğrencisinin ve yeni mezunun varlığı hepimizin malumu. Her yaz ajanslara çok sayıda başvuru gelir ve bu başvuruların arasından seçim yapmak hayli zordur. Ajansta staj yapmak isteyen 503 kişiden 5’ini seçmesi gereken TBWA\İstanbul da böyle düşünmüş ve bilime başvurmuş. Bu 503 kişide aradıkları şey ise heyecan ve heves…

Adayların, izledikleri reklamlar karşısındaki duygusal durumlarının ve tepkilerinin ölçüldüğü AdLove Project adını taşıyan sürecin sonunda ‘reklam sevgisi en yüksek’ 5 kişi staj hakkı kazanıyor ve ajans ahalisi tarafından görkemli bir şekilde karşılanıyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin
8 Yorumlar
 1. Osman diyor

  yav he he

 2. Reklam Cı diyor

  TBWA markasının verdiği güç boyle bos islerle uğraşmayı gerektiriyor sanırım.
  Akbanklı hep haklı olamıyor bari reklamların creative yonlerini gelistirin bu yontemle hos yani 2 den sonra pek bi is cıkmadı ya oradanda…
  TBWA eskisi gibi degil. Herkes reklamcı ise zaten fazla soze gerek yok!

 3. Aylin diyor

  Türk reklam ajansları da, yabancı ajanslar gibi kendi reklamlarını yapmaya başladılar.

 4. Deniz diyor

  503 kişi başvurmuş 17 kişi analize alınmış. geriye kalan 486 kişi hiç mi hiç bilgilendirilmemiş.

  Kaç tanesi tanıdık hatırına işe alındı merak ediyorum gerçekten.

 5. utku diyor

  adam işini iyi biliyorsa, reklamı daha önce izlediyse, karakter olarak sakinse? belki daha başarılı olacak?

 6. Hadi diyor

  Türkiye de reklam işinin nasıl döndüğünü bilen bilir. öyle artistik yaparak yok beyin dalgalarından faydalandık yok şundan yararlandık demeye gerek varmı.

 7. tuc diyor

  Aynen Türkiye’de reklamcılık nasıl dönüyor biliniyor o yüzden böyle hareketler sadece göz boyama olur. Hadi diyelim gerçekten en çok isteyeni en çok başarılı olacak olanı işe aldılar, zaten o alınan yeni mezun garibin de hevesi gerçekleri görünce sönecek. Ben nereye geldim lan böyle sabah akşam çalışıyorum karşılığında da markalar ve ajans başkanı tarafından köle muamelesi görüyorum diyecek.

 8. sem diyor

  Tibi’yi severiz hep sevdik hoş da, bu iş “Hadi bi case yapalım şekil olsun” işi olmuş. Kalifiye stajyer bulma amacı %20, şekil yapma amacı %80. Bu fikri sunan kişi kimdi de “ya abi bi dakka ama” diye itiraz edenler bu kadar pasif kaldı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.