TBWA\Istanbul Akbank Caz Festivali için sözü ustalara bırakıyor

TBWA\Istanbul Akbank Caz Festivali için yeni bir kampanyaya imza attı. Bu sefer sözü, enstrüman yapım ustalarına bırakan reklam filmi röportaj şeklinde ilerliyor.

Enstrüman yapım ustalarıyla dört ayrı video çekilerek, sanatın bir diğer tarafına ışık tutuluyor bu kampanyada. İstanbul Mehmet’in kurucusu Mehmet Tamdeğer vurmalı çalgılar işine nasıl girip, kendi markasını nasıl yarattığını ve günümüzde nasıl ilerlediğini  anlatırken, Akbank Caz için tasarladığı enstrümanların hikayesini de anlatıyor.

Davul luttiyesiti Mahir Saraç ise yaptığı işin kendi hayatının neresinde yer aldığını ve deneyimlerini anlatıyor. Davul nasıl yapılır sorusuna cevap veren Saraç yaptığı enstrümanla arasındaki bağdan bahsediyor. Festival için farklı tasarımlarla oluşturduğu enstrümanların güzelliğinden de bahsediyor Mahir Saraç.

Keman ve ontrbas yapımcısı Oğuz Demir almış olduğu sanat eğitiminden, yaptığı ustalığa kadar ki serüvenini anlatıyor. “Yarattığınız enstrümanın sesini tınlatmak, duymak inanılmaz bir şey.” diyen Demir tasarımsal olarak farklı bir kontrbas yaratmasının sürecine de değiniyor.

Gitar yapımcısı Ekrem Özkarpat da kendi deneyimlerini anlatıyor. Ustalar, Akbank Caz Festivali için sokak tabelalarından yaptıkları enstrümanların nasıl ortaya çıktığını detaylarıyla anlatıyorlar.

Künye:

Kreatif Direktör: Arkın Kahyaoğlu
Yaratıcı Ekip: Yiğit Karagöz, Bilge Tekin, Önder Dündar, Halil Gökhan Tuna, Mine Pek, Ezgi Etçi, Vehbi Bozdağ
GMY: Ela Bilgisel
Marka Ekibi: Funda Eriş, Yasin Özhan, Birgül Çavuşoğlu, Gökçe Ballı
CSO: Toygun Yılmazer
Stratejik Planlama Ekibi: Ceren Şehitoğlu, Dilara Çelikkanat
Prodüksiyon Ekibi: Evrim Saraçoğlu, Dilan Davutoğlu, İrem Akalın
Yönetmen: Doğan Tanyer
Yapım Şirketi: 2012
Post Prodüksiyon: ABT
Müzik: Jingle Jungle
Medya Ajansı: Mediacom
Kullanılan Mecralar: İnternet, sinema, outdoor, basın, radyo

 

28. Akbank Caz Festivali, yıllardır şehrin caz hali olmaya devam ediyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.