Site icon Campaign Türkiye

TBWACEE bölgesel toplantısı İstanbul’da yapıldı

TBWA CEE, Orta Doğu ve Afrika bölgesel toplantısı 3-5 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti. 2015’te bu bölgenin başkanlığına geçen TBWAIstanbul CEO’su Cem Topçuoğlu liderliğinde bölgedeki ülkelerin üst yönetim kadrosu bir araya geldi. Toplantının temel amacı Cem Topçuoğlu’nun göreve gelmesiyle ilk kez bir araya gelen CEE, ME & Afrika bölgesinin kreatif, finans, strateji, dijital liderlerinin birbirini daha yakından tanıması ve know-how’larını paylaşmasıydı.

Cem Topçuoğlu'nun Mart ayında Los Angeles’ta gerçekleşen TBWAWorldwide global yönetim toplantısındaki deneyimlerini paylaşmasıyla başlayan toplantıda katılımcılar kendi ajanslarını tanıtan ve kendi pazarlarında yaşadıkları zorlukları ve bu zorluklara karşı ürettikleri yenilikçi çözümleri anlatan sunumlar yaptı. New York ve Londra ofislerine yapılan canlı bağlantılarla TBWA’in global ağında hayata geçirilen yeni projeler anlatıldı, bölgesel uygulamalar tartışıldı.

Toplantıda katılımcılar arasındaki kaynaşma ve fikir alışverişini güçlendiren aktiviteler de düzenlendi. Katılımcılar birebir görüşmeler gerçekleştirerek bu görüşmelerde yeni iş geliştirme, dijital transformasyon, çalışan motivasyonu gibi konuları tartıştı. “Tackling Challenges with Innovation” workshop egzersizinde ise katılımcılar karışık gruplara ayrıldı. Bu gruplarda en kritik 3 bölgesel zorluk belirlendi ve bu zorluklara yönelik yeni fikirler ve çözüm önerileri geliştirildi. Dijital/data, kreatif ve finans bölümlerinin direktörleri ayrıca kendi aralarında toplanarak bilgi alışverişinde bulundu.

Yeni projelerin ve iş modellerinin geliştirildiği toplantının sonunda Cem Topçuoğlu bölgenin içerisinde bulunduğu konjüktürel politik, ekonomik zorluklara rağmen, önümüzdeki birkaç yıl içinde büyüme ve karlılık artışı beklediğini belirtti.

Exit mobile version