artwork

TBWA\Worldwide’a yeni CEO atandı

9 sene önce

0

Omnicon Group’ta başkan yardımcılığı görevini yürüten Troy Ruhanen, TBWA\Worldwide’ın yeni başkan ve CEO’su oldu. Rhuanen görevi, TBWA Worldwide’ın uzun süredir CEO’luk görevini yürüten Tom Carroll’dan devraldı.

Troy Ruhanen

Carroll 2007 yılından beri TBWA CEO’luğunu üstleniyordu, görevini Ruhanen’e bırakmasının ardından TBWA Group yönetim kurulu başkanlığını yürütecek. Jean-Marie Dru, TBWA Agency Network’ün başkanı olarak görevine devam edecek.

Ruhanen geçtiğimiz Kasım ayında Omnicom’un ajansları arasındaki bağlantıyı ve mali durumlarını kontrol etmek için göreve getirilmişti. Son zamanlarda adı Carroll’ın yerini doldurabilecek isimler arasında sayılıyordu. Omnicom’un AT&T, McDonald’s ve Apple gibi global müşterileriyle iyi ilişkilere sahip olması ve Omnicom’un son bir senedir Apple ile olan ilişkilerini daha iyi bir seviyeye getirmek istemesi Ruhanen’in ismini öne çıkarıyordu.

Omnicom başkanı John Wren konuyla ilgili olarak Tom Carroll’ın iyi  bir lider olduğunu ve görevde olduğu süre boyunca TBWA’in güçlü kültürü ve ödül kazanan yaratıcılığıyla dünyada tanındığını söyledi. Troy Ruhanen ile ilgili olaraksa şunları söyledi: “Omnicom sürekliliğin daimi planlar içinde hep önemli olduğu bir yerdir. Tom ile beraber Troy Ruhanen’in TBWA için doğru insan olacağını düşündük. Omnicom’da çalşırken ispatladığı uluslararası deneyimi, onun liderliğinde TBWA’in kapasitesini arttıracak ve reklam dünyasında daha iyi bir yer edinmesini sağlayacaktır.”

 

Senin için
Tümünü göster
İz İletişim’in yeni küresel markası bp Türkiye

Sektörünün güçlü markası bp Türkiye, yeni dönem iletişim çalışmalarını İz...

Espressolab “Ömür Boyu Bedava Kahve” kampanyası başlatıyor

Nitelikli kahve deneyimini mobil uygulaması ile 1,5 yıl önce cebe...