Site icon Campaign Türkiye

Tatil seçiminiz müzik zevkinizden ilham alabilir mi?

easyJet, VCCP London imzalı “Dinle ve rezervasyon yaptır” isimli kampanyasında tatil önerileriyle Spotify kullanıcılarının ilgisini çekmeye çalışıyor.

Peki hava yolları firması, Spotify dinleyicilerine tatil önerilerini nasıl sunuyor? Spotify dinleyicilerinin müzik zevkleri özel bir mikro site tarafından analiz ediliyor ve buna göre kişiselleştirilmiş bir seyahat deneyimi önerebiliyor.

Örneğin; birinin müzik zevki “sakin, sıcak ve romantik” ise easyJet, Lizbon’daki botanik bahçelerini gezmelerini veya Helsinki’de rahatlatıcı bir sauna deneyimini öneriyor. Ayrıca yakındaki müzik mekanlarına da dikkat çekiyor.

easyJet, Fransa, İtalya, İsviçre ve İngiltere’deki Spotify reklamlarıyla bu fikri OMD tarafından medya planlama ve satın alma yoluyla destekliyor.

easyJet Müşteri ve Pazarlama Direktörü Richard Sherwood şunları söyledi: “‘Dinle ve rezervasyon yap’, Spotify’ın yenilikçi teknolojisini kullanarak müşterilerimizin yeni yerler keşfetmelerine yardımcı olacak.”

VCCP Yaratıcı Yönetmen Yardımcısı David Masterman, insanların seyahat kadar sevdiği tek şeyin müzik olduğunu söyledi ve ekledi: “Bu teknolojinin böyle bir amaç için kullanması bizi gerçekten mutlu ediyor. Spotify dinleme geçmişinizin, ziyaret etmeyi seveceğinizi önerdiği yerleri keşfedin.”

Spotify Global Yaratıcı Yönetmeni Richard Frankel şunları söyledi: “Bu yaratıcı iş birliği, müzik yayını ile nelerin mümkün olduğunu gösteriyor. Dinleyiciler ilham ve keşif deneyimi yaşamak için Spotify ile etkileşim kuruyor; kişiselleştirmeye odaklanmamız, markaların hedef kitleleriyle anlamlı etkileşimli bağlantılar kurmasını sağlıyor.”

Künye

Ajans: VCCP London

Yaratıcı Ekip: Louise Organ ve Amy Taylor

 

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version