Tatil rehavetinden kurtulmanın yolu: Aciliyet

Sıkışmışlık hali bazı durumlarda faydalı oluyor. Sizi bilemiyorum ama bu ay bizler dar zamanda çok iş bitirmeye çalıştık. Sanıyorum başarılı olduk da.

Hareket alanımızı daraltan nedenlerden biri, bu ay hemen hemen herkesin en az bir hafta tatil yapmasıydı. Ayrıca geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen AdColony Intelligence Summit’e içerik ortağı olarak katıldık ve mail’lerimizi iki gün boyunca rötarlı cevapladık. Yetmedi, kapak konumuzu da sadece bağımsız ajanslarla sınırlandırdık.

Buraya “Sihirli bir ana tanık olup kenetlendik. Tecrübe ettiğimiz yokluk bizim zenginliğimiz olmuştu” gibi cümleler gelebilirdi ama öyle bir şey olmadı tabii. Neticede herkesin bildiği gibi verimli çalışmanın yolu panikten geçmiyor. Sadece planlamamızı yeniden yaptık ve daha hızlı hareket ederek işe giriştik. Kısıtlı süremiz daha fazla odaklanmamıza, uzun uzun düşünmek yerine çabuk sonuç verecek çözümler bulmamıza yardımcı oldu. İş birliği yaptığımız, bize farklı konularda görüşlerini ileten sektör profesyonellerine de haklarını vermek gerek, “Tatil rehaveti geçmemişken, bu kadar kısıtlı sürede cevap veremem” demediler.

AdColony Intteligence Summit, dünyanın dört bir yanından dev kuruluşların liderlerini bir araya getiren, dolu dolu geçen bir etkinlikti. Marka güvenliğinden reklam satın alımlarına, kullanıcı deneyiminden yaratıcılığa pek çok konu ele alındı. Canlı akış ve panel özetlerinin yanı sıra, iki gün süren etkinlikte 40’ı aşkın konuşmacıyla kısa röportajlar gerçekleştirdik. Etkinlikle ilgili tüm detayları ilerleyen sayfalarda, röportajları ise YouTube kanalımızda inceleyebilirsiniz.

Sonuçta 81. sayımız elinize ulaştı. Geçen ay işlediğimiz ekonomik belirsizliğin sektörlere etkileri dosyasının devamını hazırlayıp bağımsız ajanslar kapsamında ele aldık. Türkiye’nin önde gelen bağımsız yapılarının network ajanslarına göre nasıl avantajlar ve dezavantajlarla karşı karşıya olduklarını öğrendik. Kapak tasarımımızı ve vinyetlerimizi 911 İstanbul’dan Salih Güngör hazırladı, kendisinin de dahil olduğu bağımsız ajans dünyasını farklı farklı görsellerle yansıttı.

Kısıtlı süreye rağmen çalışmalarımıza katkı sağlayan herkese teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.