Site icon Campaign Türkiye

Tasarrufta zirveyi gören bir adam…

IKEA yeni reklam kampanyasında tasarruf etmenin mutluluğunu yaşayan ve evindeki düzeni gösteren bir adamı ekranlara taşıyor.

Mother London‘ın hazırladığı, MTV Cribs tarzı bir programı andıran “Show off your know-how” filminde, kendine güvenen bir adam (Aktör Shaq Taylor), izleyiciye evini gezdiriyor.

Oturma odasından başlayarak kanepesini (mevsime göre değiştirilebilen kılıfını) anlatıyor. Ardından mutfakta “fırına hazır yemek”lerini göstermek için buzdolabını açıyor. Kızının yatak odasında, büyüdükçe genişleyen yatağını da gösteriyor.

Çalışma, sosyal medyadaki 11 kısa filmle destekleniyor, kutuyu açma ve “fit checks”i (insanların giydiklerini paylaşmalarını içeriyor) “savvy checks” olarak değiştirme gibi trendlerden yararlanıyor.

Kampanya bugün (17 Nisan) başlıyor ve TV, çevrim içi video, VoD, sinema mecralarında yayında olacak. PR, CRM, Meta, Pinterest, mağaza içi ve şirket içi iletişimlerle de desteklenecek. Medya planlama ve satın alma iProspect tarafından gerçekleştirildi; Rapp ise CRM üzerinde çalışıyor.

IKEA İngiltere ve İrlanda Ülke Pazarlama Müdürü Sarah Green: “Bu kampanya IKEA’da kim olduğumuzu yansıtıyor; DNA’mızda var olan sürdürülebilirlik ve satın alınabilirlik sanatı, her zaman çoğu insan için erişilebilir olmamızı sağlar. Kampanya, savurgan olmaktan aldığımız kadar tutumlu olmaktan da keyif alabileceğimiz anlayışına dayanıyor.

İnsanların tutumluluğu benimsemelerini destekleyebileceğimiz farklı yolları göstermek ve akıllı seçimler yaparak daha zengin hayatlar yaşamalarına yardımcı olmak istiyoruz. Sadece tecrübeli ürün yelpazemizle değil, aynı zamanda çözümlerimiz, ev mobilyasındaki uzmanlığımız ve hizmetlerimizle…” dedi.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version