Target de fotoşopu bıraktı

7 yıl önce

0

Aerie ve Dove gibi markaların reklamlarında daha doğal ve rötuşsuz bedenlere yer vermesinin yarattığı etki büyümeye devam ediyor. Perakende markası Target de tamamen fotoşopşuz hazırladığı yeni mayo/bikini kampanyasını duyurdu. 

Yeni bir çizgi izleyen marka, yazın rötuş yapılmamış insanların deniz kenarında kullanacakları kıyafetler için alışveriş yapacaklarını dolayısıyla kampanyada fotoşop kullanılmamış modellerin yer almasının mantıklı olduğunu düşünüyor. Geçtiğimiz Perşembe günü basına servis edilen fotoğraflarda, çeşitli etnik köken ve vücut türüne sahip ve vücudundaki kusurları kapatılmayan olan mankenler ile kalın kayışlarla tek parça mayolar yerine, parlak renkler, baskılar, karmaşık kesim ve çapraz haçlar yer aldığı için kampanya oldukça övgü topladı.

2015 yılında marka, ürünlere eğlence getirmeyi amaçlayan ve farklı kadın tiplerine yönelik mayo üreten "Target Loves Every Body" isimli bir kampanya başlatmıştı. Yaptığı rötuşsuz fotoğraflar da Target için yine güzel bir hamle niteliği taşıyor. Bu adımlar belki de değişen piyasanın sesleridir. Örneğin iç çamaşırı markası Aerie de reklamlarında rötuşu bıraktıktan sonra satışları yüzde 20 arttı. 

Ne diyelim, darısı diğer markaların da başına…

 

Kaynak: Mashable

 

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...