Tamek üst düzey atama gerçekleştirdi

Türk gıda sanayisinin köklü kuruluşlarından TAMEK Erkan Kaya’yı yeni genel müdür olarak atadı.

Erkan Kaya, 2005’te Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerine, Finansbank bünyesinde MT (Management Trainee / Yönetici Adayı) olarak başladı. Finans Portföy Yönetimi’nde hisse senedi analisti ve hisse senedi fonları yöneticisi olarak devam etti.

Daha sonra SRT Capital’de Kıdemli Fon Yöneticisi görevinde bulunan Kaya, 2013 yılından itibaren de Net Holding İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak kariyerine devam etti. 2015 – 2018 arasında Net Piyango, Merit International ve Ekspres Yatırım’da yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu.

Tüm bu yönetici pozisyonlarının yanı sıra 2015’ten beri Endeavor Türkiye’de Danışma Kurulu Üyeliği görevini sürdüren Kaya, dernek çatısı altında girişimcilere geçmiş tecrübelerini aktarırken girişimcilerin sürdürelebilir başarıya ulaşabilmeleri konusunda destek veriyor. Son olarak İngiliz-Dubai menşeili Scope Markets şirketinde Global İş Geliştirme’den sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Erkan Kaya, Mart 2019’da Tamek Genel Müdürü oldu.

Koç Üniversitesi’nde İşletme Master’ı yapan Kaya, Yeditepe Üniversitesi Finansal Ekonomi Bölümü’nde doktora öğrencisi olarak eğitim hayatına da devam ediyor.

Tamek bünyesindeki görevi ile ilgili Erkan Kaya, “1955 yılından bu yana ilk günkü heyecanı ile tüketicilerine meyve suyu ve gıda ürünleri sunan Tamek, Türkiye’ye ilkleri yaşatmasıyla tanınıyor. Türkiye’nin en sevilen markalarından birinin parçası olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.