artwork

Talon CEO’su Barry Cupples liderlik değişikliği nedeniyle istifa etti

2 ay önce

0

Talon’ın kurucusu Eric Newnham ise Cupples’ın yerine grup CEO’su olacak

Barry Cupples’ın, Talon grup CEO’luğundan istifa etmesinin ardından yerine gelen kurucu Eric Newnham, 2013 ve 2019 yılları arasında James Copley ve Frank Bryant kurduğu açık hava reklam (outdoor reklam) ajansında CEO olarak görev yapmıştı.

Hareket, daha geniş bir üst düzey liderlik ekibinin yeniden yapılanmasının bir parçası olarak görülüyor. 2018 ile 2021 yılları arasında Clear Channel‘da grup CFO‘su olarak görev yapan Mike Saunter ise grubun mali sorumlusu rolünü üstlendi. Son zamanlarda Saunter, elektrikli araç şarjı ve blockchain altyapısında erken aşamadaki teknoloji işletmelerinde danışman sıfatıyla görev almıştı.

Bu arada Henry Lucas, grubun yeni oluşturulan CCO’su rolünü üstlendi. Böylece, Talon’ın küresel ticari stratejisini geliştirmek ve çeşitlendirmekle görevlendirildi. Lucas, Dentsu International‘da dokuz yıl çalıştıktan sonra Talon’a katıldı ve burada en son medya inovasyonu ve yatırım kolu olan Amplifi Global‘de ticari operasyonlar direktörü olarak görev yaptı.

Ayrıca Stewart Easterbrook, Talon’un yönetim kurulu başkanı olmak üzere görev süresini de uzattı. Mayıs 2023’ten bu yana başkanlık görevini yürütüyor.

Talon’dan önce Easterbrook, aralarında Wooshii, Content Inc. ve Medialab‘ın da bulunduğu medya ve teknoloji şirketlerinde çeşitli danışmanlık rollerinde çalıştı. 2014’ten bu yana MiQ‘da başkan ve stratejik danışman olarak çalıştı.

Talon, şirketin uluslararası büyümeye ve genişlemeye odaklandığını söyledi.

Talon’ın üst düzey liderlik yeniden yapılanması ise şu iki satın almanın ardından geldi: bağımsız ev dışı ajans Evolve ve Kanadalı ajans Novus.

2022’de Talon, özel sermaye destekçilerini değiştirdi ve Mayfair Equity Partners‘ın yerini Equistone Partners Europe aldı.

Kaynak:  Campaign UK

https://www.campaignlive.co.uk/article/talon-chief-executive-barry-cupples-steps-down-leadership-shake-up/1839126

Senin için
Tümünü göster
GroupM Türkiye’de Üst Düzey Atama

Tuğba Tuğman, GroupM Türkiye’nin yeni Chief People Officer’ı olarak atandı....

GroupM Türkiye’de üst düzey atama

Zafer Tipigil, EssenceMediaCom’un yeni CEO’su olarak atandı...