Taksi plakasını tanıdıklara mesaj atma devri bitti

Akıllı telefon uygulaması BiTaksi, yolculukları harita üzerinden gerçek zamanlı olarak paylaşımına ve takibine olanak veren yeni özelliğini duyurdu.

Taksi ile çocuğunuzu bir yere gönderdiniz ama aklınız devamlı onda… Başına bir şey gelir mi? Güvenli bir şekilde yolculuk ediyor mu? Acaba ulaştı mı? Ya da geç saatte bir yere gideceksiniz. İlk yaptığınız iş, bindiğiniz taksinin plakasını bir yakınınıza mesaj atmaksa BiTaksi uygulamasının size bir haberi var. Akıllı telefondan taksi çağırma uygulaması BiTaksi yolculuğu yakınlarınızla paylaşmanızı sağlayan geliştirmesini duyurdu. Yeni özellik sayesinde bindiğiniz taksinin sürücü ve plaka bilgilerini, sürücü puanını, aracın haritada nerde bulunduğunu, SMS, WhatsApp ya da diğer sosyal ağlar aracılığıyla dilediğiniz biriyle paylaşabilir, onların da yaptığınız yolculuğu gerçek zamanlı olarak takip etmesini sağlayabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Sefer Demirci diyor

    Keşke anlık olarak izlenebilse taksinin konumu. Sanırım şuan yapılan şey whatsapp’dan lokasyon gönderme gibi bir şey. Asıl makbule olanı, dediğim gibi anlık olarak harita üzerinden takip edilebilir bir sistemin olması. Böylece taksicilerin yolcu yakınları tarafından izlenerek, yolu uzatıp yolculara fazla fatura çıkartılmasının da önüne geçilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.