Site icon Campaign Türkiye

Survivor ve Game of Thrones reyting birincileri

Survivor”ın başlamasıyla sosyal medya reytingleri alt üst oldu desek yeridir. 14 Nisan gecesinin TNS reytinglerine baktığımızda Total ve 20+ABC1 gruplarında “Karadayının birinci olduğunu görüyoruz. Ancak Somera’nın dün akşamki sosyal medya reytinglerinin birincisi Cumartesi ve Pazar geceleri de sosyal medyada en çok konuşulan yapım olan “Survivor” oldu.

Survivor adasında gönüllüler ve ünlüler arasındaki rekabet artarken takımlar içerisinde de gerilimin yükselmesi sosyal medyada programla ilgili atılan mesaj trafiğini artıyor.  “Karadayı” dün akşamki sosyal medya reyting performansıyla listede ikinciliği aldı.

 “Survivor” ile ilgili atılan mesajlara baktığımızda Berna ve Sahra’nın tekmeyle sonuçlanan kavgası ise Twitter kullanıcılarının program sırasında en çok mesaj attığı andı. Ancak Survivor adasında yaşanan bütün gerginliklere rağmen Turabi sosyal medyada bir fenomene dönüşmek üzere.

Somera’nın verisine göre atılan mesajlarda kullanıcıların Turabi’yi zeki, çevik ve akıllı gördüğü ortaya çıkıyor. Diğer taraftan adada artan gerilim Ahmet Dursun’un agresif ve saldırgan tavırlarının ekrana yansımasından izleyicilerin rahatsız olduğunu görüyoruz. Fenerbahçeli voleybolcu Duygu Bal ise duruşuyla en sevilen yarışmacılardan.

Düne ait günlük sosyal medya reyting sıralamasında, OPT’de yayınlanmasına rağmen öne çıkan diğer yapım TV8’in Aramızda Kalsın programı oldu. Ünlü konuklarıyla sabah saatlerinin etkili magazin programlarından olan yapım, Haluk Levent’in kaldığı dünkü bölümüyle Haluk Levent hayranlarının mesaj yağmuruna tutuldu. Bu da programı Somera’nın reyting listesinde üst sıralara taşıdı.

Tematik kanallarda ise CNBC-e’nin hakimliği var. Akşam kuşağında yayınladıkları dizilerle sosyal medyayı ele geçiren kanal, son 2 haftadır yeni sezonuyla izleyicileri ekran başına kitleyenGame of Thrones”la listenin başını çekiyor. “Game of Thrones”’un tartışmasız başarısı tekrar bölümlerinin bile sosyal medyada yüksek oranda konuşulmasıyla ortaya çıkıyor.  “The Big Bang Theory” ve “Vikings” ise kanalın Twitter’da diğer çok konuşulan dizilerinden.

Somera’nın Campaign Türkiye için hazırladığı 14 Nisan ana ve tematik kanallardaki programların sosyal medya performans infografiği;

Sıralamanın devamı için www.somera.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Exit mobile version