artwork

Sürreal bir reklam, “olağanüstü bir tat”

11 yıl önce

1

İskoç likör markası olan Drambuie’nin sürreal reklamı Dali tablolarından bir kesit gibi. Drambuie’nin kelime anlamı ise ‘tatmin eden içecek’.  Markanın bu 30 saniyelik filmi televizyon ve sinema reklamı olarak lanse edildi. ‘The Extraordinary Bar (Olağanüstü Bar)’ spotu Sell!Sell! reklam ajansı tarafından üretildi. Reklamı İspanyol yönetmen Chino Moya yönetti.

Reklam tuhaf karakterlerin olduğu bir barda geçiyor ve barmen izleyenleri ‘olağanüstü tadı’ denemeye çağırıyor. Barmen baş aşağı duran bir bardağa Drambuie koyuyor ve bu olağanüstü tat yer çekimine meydan okuyor. Barmen şişeyi yerine koyduktan sonra bar zemini geniş, siyah beyaz bir hale geliyor, şişenin gölgesi duvara düşüyor ve bu gölge esrarengiz bir yere kapı olarak açılıyor. Birçok sürreal sahne birbirini izliyor ve reklam üç karakterin karada bulunan bir sandalda ayağa kalkıp “Dram-boo-eee” diye bağırmalarıyla son buluyor.

Drambuie’nin pazarlama direktörü Tim Dewey, kampanyayla ilgili şunları söyledi: “A Taste of the Extraordinary alkollü içecek tüketen yeni jenerasyonun ilgisini çekmek için atılmış cesur bir adım. Biz hedef kitlemizi büyüleyen ve markayı diğerlerinden ayıran bir şey yaratmak istedik. The Extraordinary Bar bunu olağanüstü, zengin, soyut bir dünya tasvir ederek yapıyor. Drambuie’nin derinliğini anlatan görsel bir metafor bu.”

Kaynak: Marketing Magazine

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...