Site icon Campaign Türkiye

Super Bowl’un 30 saniyesi 7 milyon dolar

Amerikan Futbol Ligi NFL’de şampiyonun belli olacağı Super Bowl’un 58’incisi olan Super Bowl LVIII bu gece NFC (Ulusal Futbol Konferansı) şampiyonu San Francisco 49ers ile AFC (Amerikan Futbol Konferansı) şampiyonu Kansas City Chiefs arasında oynanacak. Super Bowl’un en çok dikkat çene yanı, filmleri aratmayan şovlarıyla reklamlar. Bu sene Super Bowl’da 30 saniyelik reklam 7 milyon dolardan satıldı.

Amerikan futbolunun final maçı olan Super Bowl’un elli sekizincisi düzenleniyor. Bu seneki buluşma ilk kez Nevada eyaletinin Las Vegas şehrindeki Allegiant Stadyumu’nda gerçekleştirilecek.

Super Bowl LVIII 11 Şubat gecesi TSİ 00.45’te NFC (Ulusal Futbol Konferansı) şampiyonu San Francisco 49ers ile AFC (Amerikan Futbol Konferansı) şampiyonu Kansas City Chiefs arasında oynanacak.

Nevada eyaletinin Las Vegas şehrinde yapımı 2.15 milyar dolara mal olan 71.835 kişilik Allegiant Stadyumu’nda oynanacak mücadele Türkiye’de S Sport 2 kanalından canlı yayınlanacak. Milyonlarca dolara mal olan reklamları, devre arası şovlarıyla meşhur olan Super Bowl, son yıllarda yaklaşık 3-4 saat sürüyor.

Devre arası şovunda geçtiğimiz yıllarda Rihanna, Beyonce, Shakira, Coldplay, Eminem, Lady Gaga, Jennifer Lopez, Justin Timberlake, The Weeknd gibi dünyaca ünlü şarkıcıların / grupların konserleri olmuştu. Bu sezon ise Super Bowl’un devre arası konserinde şarkıcı Usher yer alacak. Super Bowl’un en dikkat çeken şeylerinden biri bilet fiyatlarıdır.

Las Vegas gibi eğlencenin başkentinde olunca bilet fiyatları da çıldırmış durumda. En kötü bilet 6 bin dolar (184 bin TL) civarında. Ortalama bir yerin değeri ise 44 bin dolar (1 milyon 350 bin TL) civarında. Super Bowl’un en çok dikkat çene yanı, filmleri aratmayan şovlarıyla reklamlar.

Bu sene Super Bowl’da 30 saniyelik reklam 7 milyon dolardan satıldı! Üstelik bu reklam yerleri, kasım ayında bitmişti.

Exit mobile version