Site icon Campaign Türkiye

Super Bowl 2016’ya damga vuran kampanyalar

Super Bowl’un 50. yıl dönümünde, 30 saniyelik bir spotun 5 milyon dolara çıkması reklamcılar için bile çıtayı iyice yukarıya çekiyor. Bu sene Super Bowl’da; Stalwarts ve Budweiser gibi eski dostların yanı sıra ilk defa turnuvaya reklam verecek olan Amazon ve Kia gibi markalar da yer alıyor.

Campaign, markaların Super Bowl 2016’daki en iyi kampanyalarından oluşan bir derleme hazırladı.

1. Audi: Emekli bir astronot, David Bowie‘nin “Starman” şarkısı eşliğinde gençliğini hatırlıyor.

2. Budweiser: Aktris Helen Mirren, oynadığı bira reklamında alkollü araç kullanmaya karşı çıkıyor.

3. Skittles: Aerosmith grubunun lideri Steven Tyler‘ın oynadığı bu reklamda, sanatçı tamamen bonibonlardan yapılan portresinin kendisi kadar iyi şarkı söyleyemediğine üzülüyor.

4. Hyundai: Araba kullanırken yolda onlarca Ryan Reynolds‘ı gören ve dikkati dağılan iki kadın, ünlü aktöre çarpmaktan Hyundai’nin fren sistemi sayesinde kurtuluyor.

5. Honda: 1 yıllık aradan sonra Super Bowl’a reklam veren araba markası, 2017 model Ridgeline kamyonlarını, Queen‘den “Somebody to Love” şarkısını söyleyen koyunlar eşliğinde tanıtıyor.

6. Heinz: Markanın yeni kampanyası “Meet the Ketchups”ta sosis kostümlü köpekler, dörtnala ketçap, mayonez ve diğer sosların kostümünü giymiş insanlara koşturuyorlar.

7. Amazon: Teknoloji devi, kablosuz konuşma ve ses komut cihazı Echo‘yu tanıtmak için ilk defa Super Bowl’da boy gösteriyor. Reklamda Alec Baldwin ve Dan Marino efsanevi bir oyun partisi planlıyorlar.

8. LG: Ridley Scott ve oğlu Jake Scott, ilk defa bir Super Bowl reklamı yarattılar. Reklam LG’nin yeni ürünü LG G6 OLED 4K etrafında şekilleniyor. Aktör Liam Neeson, genç bir adamı, bir devrimin yaklaştığını ve geleceğin LG tarafından “üretilmiş” olduğu konusunda uyarıyor.

9. Bud Light: Super Bowl’a uzun zamandır reklam veren marka, bu kampanyasında Amy Schumer ve Seth Rogen‘a yer veriyor. Reklam, Bud Light’ın yeni ajansı Wieden & Kennedy ile ilk çalışması.

10. Kia: Reklamda aktör Christopher Walken, bir adamın elbise odasında aniden çıkıyor ve ona çoraplar hakkında uzun bir konferans çekiyor.

11. Snickers: BBDO New York‘un hazırladığı bu eğlenceli reklam, Marilyn Monroe‘nun havalandırma üzerinde elbisesinin uçuştuğu ikonik sahneye yer veriyor.

12. Colgate: Ciddi bir tonda ilerleyen Colgate reklamı, insanları su tasarrufu konusunda dikkatli olmaya davet ediyor.

13. Pokemon: Pokemon’un 20. yılını kutlamaları için yayınladığı bu reklamda, dünyanın dört bir tarafından gençler birbirlerinin bir şeyler başardıklarını görüp bundan ilham alıyorlar.

14. Doritos: Reklamda hamile bir kadının partneri ultrason esnasında cips yediği için kadını çileden çıkartıyor.

15. Wix.com: Kung Fu Panda‘nın sevimli karakterleri restorana müşteri gelmesi için beyin fırtınası yapıyorlar.

16. Quicken Loans: Amerika’nın en büyük mortage kredi veren kurumu, bu sene ilk defa Super Bowl’a reklam veriyor. Reklam Fallon tarafından hazırlandı.

17. Avocados from Mexico: Super Bowl’a ikinci defa reklam veren markanın reklam filmi “Dünya” müzesini ziyaret eden bir grup uzaylıya yer veriyor.

 

Exit mobile version