artwork

Super Bowl 2016’daki en kötü 5 reklam

8 yıl önce

0

Super Bowl 2016’da yer alan en iyi 5 reklamı sitemizde duyurmuştuk. Bu sene turnuvada, 30 saniyelik bir reklam spotuna 5 milyon dolar kadar bir fiyat biçilmesi reklamcıları da iyi bir iş çıkarmak için her zamankinden daha fazla strese sokmuş durumda. Ama sonuç her zaman olumlu olamıyor. Aşağıda 50. Super Bowl’da yayınlanan en kötü 5 reklam kampanyasını bulabilirsiniz.

5. NFL – Super Bowl Babies Choir

NFL’in reklamı şarkıcı Seal ve Super Bowl’u kazanan şehirlerde doğan çocuklara “Kiss From A Rose” şarkısıyla düet yaptırıyor. Ama reklam yayınlandığında bir sürü insan o eylülde Denver’da birçok bebeğin doğmuş olacağına dair tweetler attı. Dolayısıyla reklam duygusallık yerine gülünç bir komedi unsuru olarak akıllarda kaldı.

4. Butterfinger – Bolder Than Bold

Nestle, Butterfinger ürününün dönüşünü Super Bowl’da akrobatik bir hava dalışıyla duyuruyor. Reklamda havalı bir kovboy uçaktan atlayarak gerçekleştirdiği skydiving performansında Butterfinger yiyor. Butterfinger’ın dönüşü için beklenti yüksekti ama yayınlanan reklam bunu karşılayamadı.

3. Colgate – Making Every Drop of Water Count

Diş macunu markası 30 saniyelik reklam süresinde tüketicileri diş fırçalarken musluğu kapatmaları konusunun önemini anlatıyor. Verdiği mesajın önemi tartışılmaz ama reklam biraz yapmacık bir tonda hazırlanmış. Üstelik Wall Street Journal’e göre reklam daha önce 2014 yılında bir televizyon kanalında yayınlanmış ve dikkatleri çekmek konusunda şimdiki gibi pek başarılı olamamış.

2. Skittles – The Portrait

Skittles gibi eğlenceli bir tarzı olan bir şeker markasının reklamında yer almak için Steven Tyler’ın ne kadar doğru bir isim olduğu tartışma konusu. Reklamda Tyler, Skittles’tan yapılmış bir portresiyle karşı karşıya kalıyor. Portre aynı Tyler gibi yüksek oktavdan şarkı söylemeye çalışınca parçalara ayrılıyor ve dağılıyor. Pek de akılda kalıcı bir reklam olduğunu söyleyemeyeceğiz.

1. Xifaxan

Bu sene Super Bowl’da sağlık alanında birçok reklam vardı ama Valeant’ın Xifaxan reklamı ve marka maskotu en kötü ve utandırıcısıydı. Marka, ishale çare olan ürünün reklamında küçük, pembe bir bağırsağı marka sözcüsü olarak seçmişti.

 

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...