Super Bowl 2015’in en iyi ve en kötü reklamları

Merakla beklenen Super Bowl 2015 bugün start verirken ABD’nin en sevilen spor etkinliği için hazırlanan reklamlar için ‘en iyiler’ ve ‘en kötüler’ başlıklarında sıralamalar yapıldı.

Business Insider tarafından yapılan listelerde etkinliğin en iyi ve en kötü 5 reklamına yer verildi. En iyiler listesinde ilk sırayı Budweiser’ın kalplere dokunan “Lost Dog” reklamı aldı. Küçük bir köpeğin kaybolmasıyla, sahibi ve çiftlikteki atların onu arayışına yer verilen reklam birçok platformda etkinliğin öne çıkan reklamı olarak değerlendirildi.

En kötüler listesinde ise ilk sırada sigorta şirketi Nationwide’ın “Make Safe Happen” reklamı yer aldı. Evlerde var olan tedbirsizlikler sonrası yaşamını kaybeden çocuklara ithafen hazırlanan reklamda, kaza sonucu ölen bir çocuğun hayatta yapamayacakları şeylere yer veriliyor. 6. His isimli filmi anımsatan reklam filmi  etkinliğin en depresif reklamı olarak değerlendirilen “Make Safe Happen” için yapılan eleştiriler reklamın hastalıklı ve rahatsız edici olduğu yönünde oldu.

İşte Super Bowl’un en iyi 5 reklamı:

1. Budweiser – Lost Puppy

2. Chevy – Colorado

3. BMW – Newfangled Idea

4. Snickers – The Brady Bunch 

5. Loctite Glue – Positive Feelings 

Super Bowl’un en kötü 5 reklamı:

1. Nationwide – Make Safe Happen 

2. T-Mobile – #KimsDataStash

3. Budweiser – “Brewed The Hard Way”

4. GoDaddy – Working 

5. Victoria’s Secret

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.