artwork

Su geçirmez boyayla şehrin sokakları daha temiz

8 sene önce

0

San Francisco sokaklarında, halka açık alanlara tuvaletini yapmak isteyenleri küçük bir sürpriz bekliyor.

Şehrin sokaklarına verdiği zarardan ve çirkin görüntüden dolayı San Francisco için büyük bir problem halini alan sokakta tuvaletini yapma alışkanlığına çözüm Public Works Direktörü Mohammed Nuru’dan geldi. 500 dolarlık cezaların da insanları bu alışkanlığından caydırmaması üzerinde şehrin bazı duvarları su geçirmez boya ile boyandı. Bu da insanlar üzerinde rüzgara karşı işeme etkisi yarattı denebilir.

 

Yalnız bu fikir yeni değil. Daha önce de aynı önlem Almanya’nın Hamburg kentindeki St. Pauli bölgesinde alınmıştı. Buradaki “Pee Back” isimli çalışmaya önayak olan ajans ise Publicis Pixelpark olmuş ve büyük başarı yakalamıştı.

San Francisco Public Works’ün İletişim Direktörü Rachel Gordon, “Direktörümüz bu çalışmayı sosyal medyada görüp benzer bir pilot uygulamayı San Francisco’da yapmak istediğine dair Şubat ayında tweet atmıştı. Sonrasında takipçilerine en iyi lokasyonların nereler olabileceğini ve temizlik çalışanlarına da en çok nereleri temizlemek zorunda kaldıklarını sordu” sözleriyle çalışmanın kaynağını anlatıyor.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Müzik dünyasından sürpriz isimler Doritos reklamında

Elton John ve Jack Harlow Doritos’un Super Bowl LVII reklamı...

Nissan Ariya’dan kutuplara seyahat

Elektrikli SUV Nissan Ariya, Kuzey Kutbu’ndan Güney Kutbu’na yolculuğa çıkıyor...