Stranger Things dünyasına Snapchat’ten portal açılıyor

Netflix’in heyecanla beklenen yapımlarından Stranger Things dizisinin ikinci sezonu şerefine, Netflix, Shazam ve Snapchat işbirliğiyle kullanıcılara yeni bir portal açıldı.

Dizinin birinci sezonundaki hikayeden esinlenen bu çalışmada “portal” World Lens ile kullanıcılar bir kapıdan geçerek Joyce Byer’ın oturma odasının “Upside Down” versiyonuna giriş yapıyorlar. Bu sayede odada dolaşabiliyor, çeşitli nesneleri harekete geçirebiliyor ya da kapıdan çıkıp tekrar gerçek dünyaya dönebiliyorlar.

Ancak Portal World Lens yalnızca iPhone 6S ve üstü modellerde iOS11 ile bu kadar detaylı kullanılabiliyor. Lens’in kilidini açmak için de kullanıcıların Snapchat içinde Stranger Things jenerik müziği çalarken Shazam’ı kullanmaları gerekiyor.

iPhone’ları daha eski olan (ya da iPhone’u olmayan) kullanıcılar ise yer altındaki bu dünyada kapalı kaldıklarını görecekler (Zorlamayın kapı açılmıyor:)). Ama yine de burada objelerin üzerlerine dokunarak onları harekete geçirebilir ya da sadece odada dolaşabilirler. Ön kameralarını kullanarak da platformda Eleven’ın burunu kanayan halinin efektini yüzlerine uygulayabilirler.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.