artwork

Stephen Colbert “Elinden geleni yapan Barbie”yi tanıttı

6 yıl önce

0

Bildiğiniz gibi Mattel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için tarihin ilham veren, büyük başarılar kazanmış kadınlarını konu alan yeni bir Barbie serisi çıkarmıştı. 15 güçlü kadının yer aldığı Shero koleksiyonu, geçtiğimiz günlerde Stephen Colbert’in Late Show’una da konu oldu. Bebekleri sadece oyun oynamak isteyen küçük kızlar için biraz tedirgin edici bulan Stephen Colbert “Elinden geleni yapan Barbie”yi tanıttı.

“Elinden geleni yapan Barbie” herhangi bir konuda birinci değil ama elinden geleni yapıyor.

Stephen Colbert, Kadınlar Gününü kutladıktan sonra Shero serisi ile ilgili yorum yapmaya başladı. Barbie’lerle birlikte başarılı kadınların hayatını anlatan bir kitapçığın da verileceğini söyleyen Colbert, “Oyuncakları kesinlikle destekliyorum ama çocuklara oyuncağın yanın ev ödevi de vermemiz şart mı?” yorumunu yaptı.

“Kadınların ve küçük kızların güçlendirilmesi ve kutlanması gerektiğine inanıyorum ama kızların da sadece eğlenmesine izin verilen bir orta yol bulunmalı. Her an Nobel ödülü ya da Olimpiyat madalyası kazanma baskısını hissetmemeliler” diyen Colbert, bu yorumunda sonra oldukça sıradan bir Barbie modelini kamera karşısına çıkardı. “Elinden geleni yapan Barbie” olarak tanıttığı oyuncak bebek, Colbert’in anlatımıyla, sadece elinden gelenin en iyisini yapıyor. Herhangi bir konuda birinci değil. Ara sıra yıkanan eşofman altları giyiyor. Saçlarını at kuyruğu şeklinde toplamış çünkü saç yıkama günü yarın. Bir zamanlar Jason bebeğiyle birlikteydi ama Jason kendisinden ev yapımı bira start-up’ı için yatırım isteyince ilişkileri sona erdi. Elinden geleni yapan Barbie’nin bir de ayağını yerden kesen, “ulaşılabilir” arabası bulunuyor.

Colbert programında elinden geleni yapan Barbie’nin yanı sıra McDonald’s’ın Kadınlar Günü için logosunu ters çevirip W harfi yapmasına da değindi.

McDonald’s Kadınlar Günü için logosunu ters çevirmiş ancak uyguladığı ücret politikası nedeniyle sosyal medyada eleştirilerin hedefi olmuştu.

 

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...