Site icon Campaign Türkiye

Stella McCartney sürdürülebilir kış koleksiyonunu tanıttı

Stella McCartney sürdürülebilir kış koleksiyonunu tanıttı-campaigntr

Stella McCartney

Moda tasarımcısı Stella McCartney, kış koleksiyonunu tanıtmak için çevreci grup Extinction Rebellion ile birlikte çalıştı.

Aktivist Linda McCartney’nin kızı olarak, 2001’de moda evini kurmasından bu yana McCartney, kendisini etik ve sürdürülebilir moda pratiğine adayarak annesinin geride bıraktığı mirası sürdürmek için platformunu kullandı.

McCartney şimdi de sürdürülebilir kış koleksiyonunu tanıtmak için daha yeşil bir moda mücadelesi veren çevreci grup  Extinction Rebellion’un yardımını aldı.

Welsh sahilinde çekilen tanıtım fotoğraflarında, model iklim değişiminin kurbanı olabilecek muhteşem manzaraların önünde poz veriyor.

Fotoğraflar İngiliz fotoğrafçı Johhny Dufort tarafından çekildi. Kış koleksiyonunun modelliğini ise Extinction Rebellion üyeleri Deya Ward, Ruby Munslow, Tori Tsui ve McCartney’nin arkadaşı Amber Valletta yapıyor.

Kampanya için Eylül ayında Jane Goodall’ın başrolünde olduğu bir kısa film yayınlanacak. Çevreciler filmde Jonathan Safran Foer’den bir şiir okuyacaklar.

McCartney’nin kış koleksiyonu için hazırlanan kampanyaya ‘How to Save the World’ isimli bir sosyal medya serisi de dahil olacak. Seride küresel ısınmayla savaşmanın ip uçları anlatılacak.

Kaynak: www.thedrum.com

 

 

 

 

Exit mobile version