artwork

Starbucks’tan Pumpkin Spice Latte için yeni tasarımlar

6 ay önce

0

Starbucks‘ın balkabaklı baharatlı lattesi Pumpkin Spice Latte (PSL) tutkunları, sezonun gelişiyle, sonbahar içeceğinden bir yudum almanın kucaklaşmaya benzediğini söyleyebilir. Kahve zinciri, kült favori içeceğin 20. yıldönümünü kutlamak için sizi kabak baharatından ilham alan sıcaklığa saracak bir üniversite ceketini piyasaya sürüyor. Hayranlar ayrıca PSL’lere olan sevgilerini geçici dövmelerle ciltlerine taşıyabiliyor.

10 Ekim 2003‘teki ilk çıkışından bu yana, Starbucks’ın PSL’si sonbaharın gelişiyle birlikte her yerde bulunur hale geldi. Menü öğesinin rahat konforundan ilham alan şirket, canlı tasarım öğelerini sonbahar renkleriyle birleştiren sınırlı sayıda üretilen Team PSL Varsity Ceketi yaratmak için Brooklyn merkezli sanatçı Colm Dillane liderliğindeki yaratıcı bir kolektif olan KidSuper ile güçlerini birleştirdi.

Yukarıdaki görsellerde görüldüğü gibi nostaljik giyimin kollarında paslı yapraklar yer alıyor. Parçanın her tarafına Starbucks ve KidSuper markaları serpiştirilmiş, neredeyse tadabileceğiniz bir renk yelpazesine sıçramış diyebiliriz. Arka kısımda “PSL” baş harfleri ve ” A Little Spice is Always Nice”(Biraz Baharat Her Zaman Güzeldir) işlemeli metin yer alıyor.

Önemli olan içeceğin içinizde nasıl hissettirdiği olduğundan, giysinin astarında Dillane’nin kendine özgü el yazısı ve illüstrasyonları yer alıyor; bunlar arasında ” Worth the Wait!”(Beklemeye Değer!), “PSL is Love” (PSL Aşktır) ve “Happy Fall”(Mutlu Sonbaharlar) gibi ifadeler yer alıyor. Ayrıca bunlar PSL içenlere güzel bir hediye olarak da düşünülebilir.

Dillane, “Bir ceket tasarlamak için Starbucks’la ortaklık kurmak harika bir deneyimdi… Sonbaharın ve PSL’nin özünü yakalarken, yaratıcı vizyonumu giyilebilir bir sanat eserine aktarabildim” diyor. Aynı zaman da içeceğin hayranlarının bu tasarımla ilgilenmesi adına Dillane heycan da duyduğunu belirtiyor.

Kutlamanın bir parçası olarak, 10 Ekim’de (PSL’nin resmi 20. doğum günü) bir PSL (sıcak, buzlu veya karışık) sipariş eden ABD ve Kanada‘daki Starbucks müşterileri, temalı geçici dövmelerden oluşan bir sayfa alabiliyor olacak.

Bu yıldönümüne özel olarak Starbucks, 2003’teki hit şarkılardan oluşan bir çalma listesi de oluşturdu. Böylece PLS hayranlarını içeceğin ilk kez piyasaya çıktığı ve potansiyel olarak hayatlarını değiştirdiği yıla geri götürdü.

 

Kaynak: DesignTAXI

https://designtaxi.com/news/425303/Starbucks-Salutes-Pumpkin-Spice-Latte-With-Varsity-Jackets-And-Tattoos/

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...