Starbucks işitme engellilere özel mağaza açıyor

Starbucks geçtiğimiz günlerde Washington, DC’deki ilk ABD merkezli işaret dili ile anlaşılan mağazasının açılışını açıkladı. 2016’da ilk kez Malezya’da açılan bu konseptli mağazalarda tamamen Amerikan İşaret dili kullanılacak.

Markanın kurumsal misyonuna göre, hedefi “insan ruhuna ilham vermek ve beslemek: bir kişi, bir kupa ve bir mahalle” olarak nitelendiren bir şirket olarak, işaret dilli mağazalar bir organik marka uzantısı olarak hizmet verecek.

Bu yılın ekim ayında DC’de açılması planlanan bu mağaza için Starbucks, işitme engelli 20 ila 25 çalışanı işe almayı planlamakta. Mağaza, sadece işitme engelli öğrencilerden oluşan bir topluluğu eğitmek ve teşvik etmek için dünyanın tek işitme engellilere özel üniversitesi olan Gallaudet Üniversitesi yakınlarında açılacak.

Mağaza içinde, çalışanlar ön tarafta işaret dilinde “Starbucks” yazan apronlar giyecekler. Starbucks’ın geleneksel sipariş yöntemi — barmen bir müşterinin siparişini sormak ve hazır olduğunda ismini bağırmak- işitme güçlüğü çeken insanlar için bariz bir tüketici ağrı noktasıdır. Daha kapsayıcı bir tüketici deneyimi yaratmak için görsel bir ekran, sipariş süreci boyunca konuklara rehberlik edecek.

Mağazanın iç mekanı sanatla ve işitme engelli bir sanatçı tarafından tasarlanan kupalar ile dekore edilecek. Bu çok sayıda kişiye özel müşteri temas noktası sayesinde, Starbucks daha büyük ABD merkezli ağına sahip bir niş topluluğu oluşturacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.