artwork

Starbucks dijital pazarlama ajansını belirledi

7 sene önce

0

Müşterilerinin ev ve ofisten sonra en rahat hissedebilecekleri üçüncü adres olmayı hedefleyen kahve zinciri Starbucks, Türkiye’de bulunan mağazaları için lokasyon bazlı dijital pazarlama ajansı olarak Yellow Pages’la çalışmaya devam edecek.

Yellow Pages, tüm Starbucks mağazaları için Apple, Bing, Facebook Places, Foursquare/Swarm, Google Haritalar, Yandex.Haritalar, Yandex.Navigasyon ve Yelp gibi dijital platformlarda, lokasyonların kurulumu, bakımı ve güncellenmesi hizmetlerini gerçekleştirecek. Starbucks mağazalarının tümünün coğrafi kodları (enlem-boylam) manuel olarak çıkartılarak bu platformlara yerleştirilecek.

Yellow Pages, Starbucks için ayrıca Türkçe ve İngilizce Süper Sayfam isimli özel sayfalar oluşturacak. Bu sayfalar üzerinden Starbucks severler, marka ile ilgili tüm iletişim bilgilerine, mağazaların çalışma saatleri ve ödeme yöntemleri gibi bilgilere ulaşabilecek. Ayrıca, markanın sosyal medya üzerindeki paylaşımları, YouTube videoları ve ziyaretçi yorumlarını da takip edebilecekler. Sayfalara yeni eklenen ‘yorum’ fonksiyonu ile birlikte Starbucks takipçileri mağazalar, ürünler ve marka hakkında yorumlarını da bırakıp, değerlendirme yıldızı verebilicek.

Yellow Pages’ın lokasyon bazlı pazarlama hizmeti sunduğu firmalar arasında Doğuş Otomotiv, Michelin, DeFacto, Pirelli, Polaris, İpragaz ve TÜVTÜRK gibi farklı sektörlerden markalar bulunuyor.

 

Senin için
Tümünü göster
Hepsiburada yılın ilk çeyreğinde 24 Milyon siparişle %78 büyüdü

Hepsiburada, 2023’ün ilk çeyreğinde güçlü performansını sürdürdü...

Ülker “bizz@kampüs”

bizz@kampüs’te 790 takım Dankek için yarıştı...

Aziz&Gwen Sancar Vakfı’nda atamalar gerçekleşti

Aziz&Gwen Sancar Vakfı’nın yönetim kuruluna iki yeni isim atandı...