Star Wars hayranları harcadıkça harcıyor

“Star Wars: Güç Uyanıyor”un gösterime girmesine bir kaç gün kala, Star Wars’la bağlantılı tüm markalar için iyi haberler var. Nielsen araştırması gösterdi ki, hayranları Star Wars’a ve onunla ilgili ürünlere ortalama bir film izleyenin harcadığından daha fazla para harcıyorlar.

Star Wars hayranları kişisel bakım, yiyecek, otomotiv ve teknoloji kategorilerinde her yıl 4.300 dolar harcıyorlar, araştırmaya göre bu, ortalamanın 200 dolar üzerinde. Bu kişilerin %17’si X jenerasyonundan (35-44 yaş arası) ve 18 yaş altı çocukları olma olasılığı yüksek. Ayrıca Star Wars hayranlarının %9’unun yıllık gelirleri 70 bin doların üzerinde.

Bu veriler ışığında pek çok markanın bu kitleyi hedefleri arasına aldığını görmek şaşırtıcı değil.

Bunun yanında veriler Harrison Ford, Carrie Fisher and Mark Hamill için de büyük bir potansiyel ortaya koyuyor. Nilesen’in tanınırlık, beğenilme ve diğer faktörleri ölçümlediği N-Score’unda da bu 3 aktör yüksek puan alıyor. 3 tecrübeli aktör arasında Ford en yüksek skora sahip: 100 üzerinden 100. Amerikalıların %90’ı onu tanıyor ve %56’sı onu etkileyici buluyor. Ortalamanın 75 olduğu ankette, Fisher ve Hamill 79’ar puan alıyor. Yeni kastlardan en yüksek puanı da 76’yla Lupita Nyong’o alıyor.

 

Kaynak: Adage

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.